TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jelenia Góra z bezpłatną komunikacją dla uczniów
TransInfo.pl - Opublikowano: 17.02.2019 12:00:21 2 komentarze
Jelenia Góra z bezpłatną komunikacją dla uczniów

Od 1 marca w Jeleniej Górze komunikacja miejska będzie za darmo dla dzieci, młodzieży oraz studentów

Od 1 marca w Jeleniej Górze komunikacja miejska będzie za darmo dla dzieci, młodzieży oraz studentów. Tak zadecydowali 13 lutego radni, którzy debatowali nad nową taryfą w autobusach MZK Jelenia Góra. Za bilety nie będą płacić również seniorzy po siedemdziesiątce.

Radni podjęli "biletową" uchwałę, która obecnie znajduje się w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego. Po czternastodniowym okresie uprawomocnienia (28 luty 2019) nowa taryfa wejdzie w życie.

-"Określenie "zmiany w taryfie" kojarzą się z reguły z podwyżkami opłat, ale tym razem będzie całkiem inaczej – powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry. – Uchwała bowiem przewiduje m.in. obniżenie granicy wieku, od którego emeryci będą mogli jeździć za darmo. W miejsce 75 lat będzie teraz obowiązywał wiek 70 lat. Wprowadzona zostanie też zasada bezpłatnych przejazdów dla dzieci, młodzieży i studentów, będą też inne udogodnienia. Wprawdzie te zmiany obciążą budżet Jeleniej Góry, ale będę stanowić istotną ulgę dla wielu rodzin."

Inne zmiany

Zmian i korekt w taryfie MZK będzie więcej – m.in.:

 • Zostanie wydłużony okres ważności tzw. biletów przesiadkowych.

 • Bilet ważny do tej pory 45 minut będzie ważny 60 minut., ten sześćdziesięciominutowy ważny będzie 90 minut.

 • Ponadto w miejsce biletu miesięcznego pojawi się bilet ważny przez 30 dni (gdy np. kupimy 10 marca wówczas od tej daty ważny będzie przez 30 dni).

 • O 30 groszy tańszy będzie bilet tzw. przesiadkowy. Na ulgowy bilet ważny 30 minut zapłacimy teraz 1,50 zł.

 • Został ponadto wprowadzony nowy bilet weekendowy, który będzie obowiązywał od piątku od godz. 16.00 do poniedziałku do godz.16.00.

Szczegóły taryfy, jaka zostanie niebawem prowadzona będą opublikowane na stronie MZK.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
BKM
Jelenia Góra
 • Marcin Maciocha – 17.02.2019

  A co w tym dobrego?

 • Mateusz Jadziński – 17.02.2019

  Zmiany w ich taryfie na duży plus.

 • czeslaw2 – 17.02.2019

  Tym sposobem wyrasta rozszczeniowe społeczeństwo

 • Zdzich – 19.02.2019

  Na miejscu prezydenta nie cieszyłbym się tak bardzo.Ludzie jak się dowiedzą że pierwszego każdego miesiąca bezpłatne przejazdy dla wszystkich zostały zlikwidowane to wcale nie będą szczęśliwi.Widać było że w te dni korzysta dużo więcej ludzi z autobusów.Obecnie bez biletu będzie można jeździć 22 września,1 listopada i 1 stycznia.

 • Maciej Sylwanowicz – 19.02.2019

  Bardzo ladne zdjecie ;)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.