TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jelenie Góra bada i remontuje
TransInfo.pl - Opublikowano: 13.02.2018 18:54:33
Jelenie Góra bada i remontuje

Najprawdopodobniej za kilka tygodni odbędzie się kolejne badanie "potoków pasażerskich" na liniach MZK.

Najprawdopodobniej za kilka tygodni odbędzie się kolejne badanie "potoków pasażerskich" na liniach MZK.

– Takie badania należy przeprowadzać okresowo – wyjaśnia Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta – bowiem dynamika zmian w ruchu pasażerskim jest spora i MZK musi nadążać z korektami przejazdów. Badanie ma na celu właśnie ewentualne skorygowanie kursowania autobusów, w konsekwencji służące wygodzie pasażerów. Jesteśmy zainteresowani głównie tymi liniami, gdzie nasilenie ruchu i nasilenie zmian jest szczególnie duże ze względu na nowe obiekty – wytwórcze i mieszkaniowe, żeby zwiększyć intensywność przejazdów, czy ew. wielkość (pojemność) autobusów.

Jak donosi portal nj24.pl MZK wyremontowało dyspozytornię. Remont trwał nieco ponad trzy miesiące i kosztował około 150 tysięcy złotych.

– W budynku mieści się nie tylko dyspozytornia, ale znajduje się także pomieszczenie dyżurne i wypoczynkowe dla kierowców – mówi portalowi nj24.pl Jerzy Wolski, prezes MZK. – Kierowcy czekają w nim na rozpoczęcie pracy. Mogą też zjeść i skorzystać z toalety - dodaje.

W dyspozytorni praca trwa całą dobę we wszystkie dni roku. To tu nadzorowana jest i kierowana praca autobusów na wszystkich 26 liniach, obsługujących miasto i pięć ościennych gmin.

Dyspozytornia nie była remontowana od kilkudziesięciu lat. To nie koniec prac – dobiega końca remont w pomieszczeniach dla pracowników warsztatów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Jelenia Góra
MZK Jelenia Góra
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.