TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kaliningrad rezygnuje z konduktorów i stawia na e-bilet
TransInfo.pl - Opublikowano: 08.07.2019 09:30:40
Kaliningrad rezygnuje z konduktorów i stawia na e-bilet

Bezgotówkowa płatność za transport publiczny staje się rzeczywistością w Kaliningradzie.

W lipcu wszystkie autobusy w Kaliningradzie zostaną podłączone do elektronicznego systemu pobierania opłat za przejazd miejską komunikacją. Zostało to ogłoszone przez przewodniczącego Komitetu Rozwoju Drogi i Infrastruktury, Olega Kutina.

Już teraz prawie wszyscy przewoźnicy (zarówno komunalny, jak i prywatni) zostali wyposażeni w odpowiednie kasowniki, które umożliwiają płacić kartami płatniczymi lub specjalną kartą Baltic Wave, która ma już podobną swoją stronę internetową (nie mogliśmy jej zlokalizować).

Jednak, aby nie wprowadzać chaosu w komunikacyjnym systemie, jeszcze przez jakiś czas w pojazdach będą jeździć konduktorzy, u których kupimy bilet za gotówkę.

Zwycięzcą przetargu na wprowadzenie biletów elektronicznych w transporcie publicznym Kaliningradu została firma OOO NTC Izmeritel i to ona dostarcza teraz niezbędny sprzęt - mobilne terminale i serwery, a także zainstalować oprogramowanie do obsługi systemu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
Rosja
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.