TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kalisz z kolejnymi zielonymi przystankami
TransInfo.pl - Opublikowano: 09.10.2020 16:00:39
Kalisz z kolejnymi zielonymi przystankami; fot. UM Kalisz

W Kaliszu przyjęły się zielone przystanki, dlatego miasto chce zapewnić dwa kolejne.

W Kaliszu funkcjonują już wiaty z nasadzeniami zieleni na przystankach przy placu Jana Pawła II, Złotym Rogu, ulicy Parczewskiego oraz przy skrzyżowaniu ulic Górnośląskiej i Polnej.

Teraz urzędnicy chcą, aby podobne przystanki znalazły się w Alei Wojska Polskiego - przy Starym Kinie Kosmos oraz przy ul. Ułańskiej.

W celu realizacji tego zadania miasto skierowało do potencjalnych wykonawców zapytanie ofertowe. Mimo, iż jest już po terminie otwarcia ofert - dotąd nie znamy oferentów. Według założeń miasto wzbogaci się o dwa zielone przystanki do końca października.

Zielone przystanki według Kalisza

W ramach zadania wybrana firma będzie zobowiązana do wykonania konstrukcji stelażu z profili stalowych lub aluminiowych o zamkniętych przekrojach. Ażurowe wypełnienie stelażu ma być wykonane z drutu stalowego lub aluminiowego. Wszystkie elementy stelażu mają być połączone spawem. Całość ma być zabezpieczona antykorozyjnie warstwą farby proszkowej. Elementy użyte do konstrukcji stelaża nie mogą posiadać ostrych, niebezpiecznych krawędzi, które mogłyby spowodować uszkodzenie ciała ludzkiego lub zniszczenie, czy też zabrudzenie odzieży. Stelaż ma być zamontowany trwale do konstrukcji wiaty za pomocą śrub.

Ponadto, obowiązkiem wykonawcy jest też zakup sadzonek roślin na obsadzenie przystanku autobusowego przy Alei Wojska Polskiego i przy ul. Ułańskiej. Następnie wykonawca ma posadzić zakupione rośliny w nowe podłoże oraz wypełnić powierzchnię między roślinami 5 cm warstwą kory. Do prac końcowych należy podlanie nowo posadzonych roślin oraz uporządkowanie terenu po wykonanych pracach.

Pielęgnacja roślin

Zamówienie obejmuje również pielęgnację, konserwację i utrzymanie żywotności posadzonych roślin do końca 2022 roku. W ramach bieżącego utrzymania zielonych przystanków po posadzeniu roślin, wykonawca będzie zobowiązany do:

- regularnego odchwaszczania,

- podlewania z beczkowozu,

- kompleksowego i sukcesywnego nawożenia nawozami wieloskładnikowymi,

- wymiany uszkodzonych i martwych roślin,

- wiosennego przycięcia traw i liliowców,

- usuwania przekwitniętych kwiatostanów liliowców,

- opryskiwania preparatami grzybobójczymi i owadobójczymi,

- mocowania pnączy do krat,

- uzupełniania warstwy kory.

Wykonawca zobowiązany jest przez cały czas trwania prac do utrzymania porządku na terenie objętym pracami oraz w miejscach sąsiadujących z prowadzonymi pracami, które mogą ulec zanieczyszczeniu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
przystanek
Kalisz