TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kalisz zmienia biletowe zasady i odciąża kierowców KLA
TransInfo.pl - Opublikowano: 10.03.2020 11:30:41
Kalisz zmienia biletowe zasady i odciąża kierowców KLA

Od 1 marca w autobusach Kaliskich Linii Autobusowych nie kupimy już u kierowcy jednorazowych biletów.

Od 1 marca w autobusach Kaliskich Linii Autobusowych nie kupimy już u kierowcy jednorazowych biletów normalnych i ulgowych. Wprowadzone zmiany mają odciążyć kierowców i usprawnić komunikację miejską

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu informuje, że od 1 marca nastąpiła zmiana zasad sprzedaży biletów Kaliskich Linii Autobusowych Sp. z o.o. U kierowcy dostępne są wyłącznie bilety:

  • 1-godzinne miejskie w cenach 4 zł normalny i 2 zł ulgowy, weekendowe, rodzinne oraz podmiejskie (ceny bez zmian).

-"Dla nas to niesamowite udogodnienie pracy. Nie będziemy musieli biletów drukować, najczęściej też wydawać reszty, co zajmowała sporo czasu – wypowiedział się w lokalnej prasie Tomasz Owczarek, kierowca KLA. - Mam nadzieję, że będziemy krócej stać na przystankach i nie będzie takich opóźnień autobusów. Dzięki temu pasażerowie nie będą się denerwować i też marznąć w okresie zimowym. Wiadomo, że kiedy jest kolejka do kierowcy to drzwi pojazdu są otwarte."

W kiosku

Bilety papierowe za 2,70 zł oraz 1,35 zł są dostępne wyłącznie w punktach detalicznych. Bilety można nabyć także w biletomatach i aplikacjach mobilnych (moBILET, zbiletem.pl) oraz doładować na Kaliską Kartę Mieszkańca, bądź Kartę Elektroniczną KLA.

Z kolei bilety jednodniowe, w cenach 5,00 zł normalny i 2,50 zł ulgowy, nadal będą dostępne tylko w dotychczasowych punktach sprzedaży.

Nowy prezes KLA

Przy okazji informujemy, że Kaliskie Linie Autobusowe mają nowego prezesa. 14 stycznia rada nadzorcza spółki wybrała na to stanowisko Elżbietę Binder, dotychczasową dyrektor spółki do spraw ekonomicznych.

Przypomnijmy, że po odwołaniu w październiku ubiegłego roku z funkcji prezesa KLA Daniela Sztandery, przez ostatnie miesiące spółką kierowała mecenas Karolina Skrzypczyńska. Była ona delegowanym członkiem rady nadzorczej do czasowego wykonywania czynności członka zarządu. 14 stycznia rada nadzorcza pod jej przewodnictwem wybrała na stanowisko prezesa Elżbietę Binder.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
personalia
Kalisz