TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kielce bez podwyżek cen biletów
TransInfo.pl - Opublikowano: 09.12.2019 15:30:16
Kielce bez podwyżek cen biletów; fot. ZTM Kielce

Kieleccy radni nie zgodzili się na wprowadzenie do porządku obrad projektów uchwał dotyczących wyższych stawek za wywóz śmieci, podatku od nieruchomości i wzrostu cen biletów komunikacji miejskiej.

5 grudnia kieleccy radni nie zgodzili się na wprowadzenie do porządku obrad projektów uchwał dotyczących wyższych stawek za wywóz śmieci, podatku od nieruchomości i wzrostu cen biletów komunikacji miejskiej.

Na poprzedniej sesji, która odbyła się 28 listopada, radni opowiedzieli się przeciwko wyższym stawkom za wywóz śmieci, podatku od nieruchomości, wzrostu cen biletów komunikacji miejskiej oraz wyższym opłatom za parkowanie i pobyt dziecka w żłobku. Wprowadzenie wszystkich podwyżek w życie oznaczałoby dla miasta dodatkowe 21 mln zł.

Pod obrady czwartkowej sesji władze miasta skierowały ponownie projekty trzech pierwszych uchwał (za wywóz śmieci, podatek od nieruchomości i bilety komunikacji miejskiej). Wszystkie zostały odrzucone.

Bez zmian

Kieleccy radni w czwartkowym głosowaniu nie zgodzili się na ponowne wprowadzenie projektów tych trzech uchwał do porządku obrad.

To oznacza, że przynajmniej na razie przepadła propozycja podwyżek biletów komunikacji miejskiej. Zgodnie z propozycją Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach bilet jednorazowy kosztowałby 3,40 zł, godzinny – 3,60 zł, a dobowy – 11 zł. W strefie podmiejskiej bilet normalny jednorazowy i godzinny byłby o 20 gr droższy, a dobowy o 2 zł. Bilety ulgowe byłyby o połowę tańsze.

Prezydent Bogdan Wenta komentując decyzję radnych powiedział PAP, że wszystkie te podwyżek zostały uwzględnione w projekcie budżetu na 2020 rok.

"Środki w ten sposób uzyskane pozwoliłyby na realizację zadań, które zostały uzgodnione podczas rozmów z mieszkańcami. Chodzi o inwestycję związane m.in. z kanalizacją, wodociągami, ze ściekami czy oświetleniem. Często na ich realizację mieszkańcy czekają latami. Teraz rozpoczęcie tych inwestycji stanęło pod znakiem zapytania" – nie ukrywał Wenta. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
budżet
bilet
Kielce