TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kielce z widokiem na remont autobusowego dworca
GAZETA WYBORCZA-KIELCE - Opublikowano: 13.07.2018 12:30:52

Zdaniem kieleckiego magistratu wszystko zmierza do szczęśliwego finału

Jak informuje Gazeta Wyborcza-Kielce - 5 lipca pojawiły się dwie oferty w powtórzonym przetargu na przebudowę dworca autobusowego przy ul. Czarnowskiej.

Powtórzonym, bo w styczniu postępowanie unieważniono ze względu na zbyt drogie oferty. Przystąpiły do niego wówczas dwie firmy: Budimex zaproponował 85,7 mln zł, zaś Anna-Bud z Bilczy – 78,9 mln zł. Tymczasem miasto przewidziało na inwestycję niewiele ponad 39 mln zł.

Teraz urzędnicy mieli ten sam budżet, ale okroili zakres prac. Szacowali, że przyniesie to 25 proc. oszczędności. W czwartek okazało się, że do przetargu przystąpiły te same firmy i nieco zeszły z ceny. Niższą tym razem zaoferował Budimex – około 68,7 mln zł, zaś Anna-Bud – 74,5 mln zł. Oznacza to, że pieniędzy wciąż brakuje, tym razem w granicach 30 mln zł.

- Jest ulga, wszystko zmierza do szczęśliwego finału - tak wiceprezydent Kielc Tadeusz Sayor komentuje oferty dwóch firm na przebudowę dworca autobusowego. I wiele wskazuje na to, że inwestycja rozpocznie się jesienią.

Inwestycja w 85 proc. ma być dofinansowana z unijnego programu "Polska Wschodnia". Prezydent Kielc Wojciech Lubawski rozmawiał już o tym z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, która pośredniczy w wydawaniu europejskich pieniędzy z tego programu. Wstępne rozmowy dotyczyły około 20 mln zł i wsparcie taką kwotą deklarowała PARP.

Ale i tak do rozstrzygnięcia przetargu potrzebne będą dodatkowe pieniądze, które będą musieli przekazać radni.

– Jeżeli najtańsza oferta nie będzie miała błędów formalnych, to przed lipcową sesją rady miasta wystąpię do prezydenta i radnych o dołożenie brakującej kwoty – zapowiedział Marian Sosnowski, dyrektor ZTM.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
ZTM Kielce
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.