TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kierowca MPK w Krakowie udzielił pierwszej pomocy poszkodowanemu
MPK - Opublikowano: 03.08.2018 10:07:06
Kierowca MPK w Krakowie udzielił pierwszej pomocy poszkodowanemu (foto: MPK)

Taki kierowca to skarb. Stanisław Jóźwik, kierowca autobusu MPK w Krakowie po raz kolejny ratował życie innej osobie.

Taki kierowca to skarb. Stanisław Jóźwik, kierowca autobusu MPK w Krakowie po raz kolejny ratował życie innej osobie.

17 lipca ok. 12.45 prowadząc autobus linii nr 105 zauważył na przystanku dla wysiadających Dworzec Główny Zachód leżącego w kałuży krwi mężczyznę. Natychmiast zatrzymał autobus, aby udzielić mu pierwszej pomocy. Skontaktował się także z dyspozytorami i poprosił o jak najszybsze wezwanie na miejsce karetki pogotowania. Jak sam przyznał sytuacja wyglądała początkowo na bardzo poważną, bo leżący mężczyzna nie dawał żadnych oznak życia. Okazało się na szczęście, że mężczyzna żyje ma jednak poważnie rozciętą głowę. Pan Stanisław korzystając z apteczki, w które są wyposażone autobusy, z pomocą pasażerki natychmiast opatrzył rannemu głowę i poczekał na przyjazd karetki pogotowania. Potem oczywiście kierowca MPK kontynuował pracę na linii nr 105.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Stanisław Jóźwik podczas pracy na linii nr 232 na przystanku Prusy Szkoła w kierunku Goszczy udzielił pierwszej pomocy rowerzyście, który stracił przytomność, nie oddychał i doszło u niego do zatrzymania krążenia. Kierowca MPK, wraz z dwiema innymi osobami prowadził resuscytację nieprzerwanie do chwili przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego, co uratowało rowerzyście życie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Kraków
kierowca
Kraków
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.