TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kierowcy autobusów MZK Bielmo-Biała dostaną podwyżki
GAZETA WYBORCZA-BIELSKO-BIAŁA - Opublikowano: 05.10.2018 13:08:28

Bielscy radni zdecydowali się przekazać prawie 500 tys. zł na podwyżki dla kierowców autobusów MZK.

Jak informuje Gazeta Wyborcza-Bielsko-Biała - bielscy radni zdecydowali się przekazać prawie 500 tys. zł na podwyżki dla kierowców autobusów MZK Bielsko-Biała.

W Bielsku-Białej już od pewnego czasu mówi się, że Miejski Zakład Komunikacyjny ma problemy z kierowcami. Ich podstawą są zarobki. Radio Bielsko podało, że obecnie miesięczne wynagrodzenie kierowców to około 4,2 tys. złotych brutto.

Część z nich wybiera więc inny zawód albo przechodzi do firm prywatnych wyjaśniając, że można tam znacznie więcej zarobić. Niewystarczająca ilość kierowców może stanowić zagrożenie dla bielskiej komunikacji. Już jakiś czas temu pojawiły się informacje, że z powodu problemów kadrowych część kursów może zostać obcięta. Na stronie internetowej zakładu od wielu miesięcy znajduje się oferta pracy dla kierowców z kategorią D lub D i E.

Bielskie władze zdecydowały się wesprzeć w tym zakresie Miejski Zakład Komunikacyjny. Przygotowały propozycję zmian w budżecie miasta, zgodnie z którą MZK dostanie 488 tys. zł na podwyżki płac dla pracowników. Jak informuje Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego, stosowna uchwała została przyjęta na ostatniej sesji rady miejskiej.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
MZK Bielsko-Biała
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.