TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleją i elektrobusami w śląski smog [FILM]
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 25.02.2019 13:30:44
Koleją i elektrobusami w śląskim smog [FILM]

Zakup nowego taboru autobusów miejskich zasilanych elektrycznie i rozwój kolei - to transportowy pomysł GZM w ramach walki ze smogiem.

Zakup nowego taboru autobusów miejskich zasilanych elektrycznie i rozwój kolei – oto niektóre działania władz Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej (woj. śląskie) w ramach walki ze smogiem wymienione przez jej przewodniczącego Kazimierza Karolczaka, o którym mówił podczas zeszłotygodniowej debaty w siedzibie PAP w Warszawie.

-"W naszym regionie jest bardzo duży problem z depopulacją spowodowaną właśnie niską jakością powietrza. Stąd intensywne działania służące rozwijaniu sprawnej, ekologicznej komunikacji miejskiej. Transport niskoemisyjny, zeroemisyjny to jest jedno z narzędzi, które może nam pomóc w walce ze smogiem" – oświadczył Karolczak podczas spotkania w PAP poświęconemu ograniczaniu smogu transportowego w miastach.

Wyjaśnił on, że Metropolia zdecydowała o zakupie m.in. 300 autobusów elektrycznych i przyjęła koncepcję budowy kolei metropolitalnej, czyli najbardziej efektywnego i ekologicznego środka transportu.

Poniżej filmowa relacja z debaty:


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
smog
GZM
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.