TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Śląskie też chcą wprowadzić przystanki na żądanie
InfoRail.pl - Opublikowano: 29.09.2020 09:45:04
Koleje Śląskie też chcą wprowadzić przystanki na żądanie (foto: KŚ)

Koleje Śląskie, podobnie jak Koleje Dolnośląskie, planują uruchomienie przystanków na żądanie.

W ubiegłym tygodniu na łamach InfoRail.pl pisaliśmy o przystankach "na żądanie", które wprowadziły Koleje Dolnośląskie, a które mają zostać utrzymane na dłużej.

Jak się okazuje podobny pomysł mają też Koleje Śląskie. Mają być to dwa przystanki na żądanie: Zabrzeg i Dąbrowa Górnicza - Pogoria.

W przypadku Dąbrowy Górniczej prędkość osiągana na tym odcinku jest większa, więc trzeba to w odpowiedni sposób rozwiązać tak, aby maszynista w odpowiednim momencie zaczął wyhamowywać pociąg – powiedział na antenie TVN24 rzecznik prasowy Kolei Śląskich Tomasz Musioł.

Aktualnie nie widomo, kiedy miałyby zostać uruchomione. Należy jednak domyślać się, że zasady będą podobne jak na Dolnym Śląsku. Przystanki określone jako "na żądanie" działają w tym trybie w ciągu dnia, przy dobrych warunkach pogodowych. W nocy i w przypadku złych warunków atmosferycznych pociągi zatrzymują się obowiązkowo. To element ustaleń z zarządcą infrastruktury – PKP PLK. W praktyce na co dzień pociągi zatrzymują się poprzez zgłoszenie przez pasażera drużynie konduktorskiej chęci skorzystania z przystanku lub poprzez oczekiwanie przez podróżnego na pociąg w widocznym dla maszynisty miejscu na peronie.

Na uruchomienie przystanków "na żądanie" muszą wyrazić zgodę PKP PLK.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
przystanek