TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejne korekty po łódzkiej rewolucji
TransInfo.pl - Opublikowano: 21.04.2017 10:08:54
Kolejne korekty po łódzkiej rewolucji

Od poniedziałku, 24 kwietnia, zmienią się rozkłady jazdy 13 linii autobusowych, które dowożą pasażerów do zakładów pracy. Chodzi zarówno o zapewnienie porannych dojazdów, jak i wieczornych powrotów do domów w weekendy i w dni robocze.

Łodzianie skarżyli się na brak możliwości dojazdu do zakładów pracy w godzinach wczesnoporannych - bo linie nocne zjeżdżały do zajezdni, a dzienne dopiero rozpoczynały kursowanie.

Chodzi między innymi o linie kursujące po Dąbrowie czy w okolicach Nowych Sadów. Na przykład linie D i W już w najbliższy weekend zyskają poranne kursy i będą skoordynowane z Łódzką Koleją Aglomeracyjną. - Przed zmianami poprosiliśmy kilkanaście zakładów o przesłanie informacji o potrzebach ich pracowników. Korekty są wprowadzone na podstawie danych, które uzyskaliśmy z zainteresowanych firm - mówił Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu.

Dodatkowo poprawiono skomunikowanie przesiadki w Łagiewnikach z linii 51 na 61. Wprowadzono korektę w rozkładzie, gwarantującą przesiadkę, aby autobusy wzajemnie na siebie czekały.

Uwzględniono również uwagi dotyczące wyglądu i czytelności nowych rozkładów jazdy.

- Cały czas pracujemy nad poprawą formy i czytelności nowych rozkładów jazdy, ponieważ spływały do nas wnioski od mieszkańców dotyczące niektórych wadliwych elementów. Wprowadzane są zmiany, które pozwolą, aby nowa informacja pasażerska była dla wszystkich czytelna, ale i estetyczna, a zarazem przekazywała niezbędne dla pasażerów informacje - poinformował Michał Chylak, wicedyrektor ZDiT Łódź.

Co zrobi ZDiT Łódź?

Linia D: W dni robocze dostosujemy kursy do pociągów ŁKA

W: W niedziele dołożymy kursy w godz. 20:30 - 22:30 i w soboty aby zintegrować autobus z pociągami ŁKA

60A: W dni robocze dołożymy poranny kurs o 4:21 aby dojechać na poranną zmianę do centrum

64: W dni robocze dołożymy kurs w stronę Bałuckiego Rynku o godz. 22:37 dla zapewnienia powrotów z pracy

69A/69B: Korekty rozkładu obejmą wszystkie dni tygodnia. Jest to linia która przejeżdża prze najwięcej terenów z zakładami pracy. Będą więcej nowych kursów zwłaszcza w godzinach porannych i wieczornych.

70: W dni robocze dołożymy kurs z ronda Powstańców 1863 r. o godz. 6:29 i z pętli Matek Polskich o 6:30.

71B: W niedziele dołożymy kurs jadący z Parku Podolskiego o godz. 6:04 aby zapewnić dojazd do pracy. Skoordynowany będzie również z kursem linii 92 ze Stróży

72: W dni robocze dołożymy kurs z Janowa o 22:29

76: W niedziele dołożymy kurs w kierunku Retkini o 4:56. Dodatkowo w dni robocze zrobimy korektę kursów.

86: Z dworca Fabrycznego odjedzie dodatkowo o 4:27.

95: W dni robocze dołożymy kurs o 4:10 z dworca Łódź-Chojny.

96: W dni robocze dołożymy kurs z Janowa o 4:15.

N6 i N7: korekta rozkładu, aby umożliwić przesiadkę


Sprawdź też:
ZDiT Łódź
linie

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.