TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejne korekty po łódzkiej rewolucji
TransInfo.pl - Opublikowano: 21.04.2017 10:08:54
Kolejne korekty po łódzkiej rewolucji

24 kwietnia, zmienią się rozkłady jazdy 13 linii autobusowych, które dowożą pasażerów do zakładów pracy. Chodzi zarówno o zapewnienie porannych dojazdów, jak i wieczornych powrotów do domów w weekendy i w dni robocze.

Od poniedziałku, 24 kwietnia, zmienią się rozkłady jazdy 13 linii autobusowych, które dowożą pasażerów do zakładów pracy. Chodzi zarówno o zapewnienie porannych dojazdów, jak i wieczornych powrotów do domów w weekendy i w dni robocze.

Łodzianie skarżyli się na brak możliwości dojazdu do zakładów pracy w godzinach wczesnoporannych - bo linie nocne zjeżdżały do zajezdni, a dzienne dopiero rozpoczynały kursowanie.

Chodzi między innymi o linie kursujące po Dąbrowie czy w okolicach Nowych Sadów. Na przykład linie D i W już w najbliższy weekend zyskają poranne kursy i będą skoordynowane z Łódzką Koleją Aglomeracyjną. - Przed zmianami poprosiliśmy kilkanaście zakładów o przesłanie informacji o potrzebach ich pracowników. Korekty są wprowadzone na podstawie danych, które uzyskaliśmy z zainteresowanych firm - mówił Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu.

Dodatkowo poprawiono skomunikowanie przesiadki w Łagiewnikach z linii 51 na 61. Wprowadzono korektę w rozkładzie, gwarantującą przesiadkę, aby autobusy wzajemnie na siebie czekały.

Uwzględniono również uwagi dotyczące wyglądu i czytelności nowych rozkładów jazdy.

- Cały czas pracujemy nad poprawą formy i czytelności nowych rozkładów jazdy, ponieważ spływały do nas wnioski od mieszkańców dotyczące niektórych wadliwych elementów. Wprowadzane są zmiany, które pozwolą, aby nowa informacja pasażerska była dla wszystkich czytelna, ale i estetyczna, a zarazem przekazywała niezbędne dla pasażerów informacje - poinformował Michał Chylak, wicedyrektor ZDiT Łódź.

Co zrobi ZDiT Łódź?

Linia D: W dni robocze dostosujemy kursy do pociągów ŁKA

W: W niedziele dołożymy kursy w godz. 20:30 - 22:30 i w soboty aby zintegrować autobus z pociągami ŁKA

60A: W dni robocze dołożymy poranny kurs o 4:21 aby dojechać na poranną zmianę do centrum

64: W dni robocze dołożymy kurs w stronę Bałuckiego Rynku o godz. 22:37 dla zapewnienia powrotów z pracy

69A/69B: Korekty rozkładu obejmą wszystkie dni tygodnia. Jest to linia która przejeżdża prze najwięcej terenów z zakładami pracy. Będą więcej nowych kursów zwłaszcza w godzinach porannych i wieczornych.

70: W dni robocze dołożymy kurs z ronda Powstańców 1863 r. o godz. 6:29 i z pętli Matek Polskich o 6:30.

71B: W niedziele dołożymy kurs jadący z Parku Podolskiego o godz. 6:04 aby zapewnić dojazd do pracy. Skoordynowany będzie również z kursem linii 92 ze Stróży

72: W dni robocze dołożymy kurs z Janowa o 22:29

76: W niedziele dołożymy kurs w kierunku Retkini o 4:56. Dodatkowo w dni robocze zrobimy korektę kursów.

86: Z dworca Fabrycznego odjedzie dodatkowo o 4:27.

95: W dni robocze dołożymy kurs o 4:10 z dworca Łódź-Chojny.

96: W dni robocze dołożymy kurs z Janowa o 4:15.

N6 i N7: korekta rozkładu, aby umożliwić przesiadkę


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZDiT Łódź
linie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.