TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejny rekord Warszawskich Linii Turystycznych
TransInfo.pl - Opublikowano: 17.10.2017 16:14:23
Kolejny rekord Warszawskich Linii Turystycznych

Był też wyjątkowy pod innymi względami - statki brały udział w paradach, a pasażerowie mogli po raz pierwszy popłynąć w rejs słuchając audioprzewodnika.

Wisła była w tym roku kapryśna, ale mimo tego sezon 2017 zakończył się dla Warszawskich Linii Turystycznych rekordowo.

Był też wyjątkowy pod innymi względami - statki brały udział w paradach, a pasażerowie mogli po raz pierwszy popłynąć w rejs słuchając audioprzewodnika.

Promy, tramwaj wodny i statek do serocka pod szyldem WLT wypłynęły na Wisłę już po raz dziewiąty. To był wyjątkowy sezon. W lipcu na pokład wszedł milionowy pasażer licząc od początku uruchomienia Warszawskich Linii Turystycznych w 2009 roku. Dziewiąty sezon przyniósł też rekord – pomimo kaprysów królowej polskich rzek, które wymusiły zmianę trasy tramwaju wodnego – z promów i statków skorzystało w tym roku 168 995 pasażerów.

147 488 z nich skorzystało z promów, 16 219 popłynęło w rejs tramwajem wodnym, a 5 288 – wsiadło na pokład statku do Serocka. W poprzednim sezonie WLT przewiozły 166 482 pasażerów.

W tym sezonie promy i tramwaj wodny brały udział w paradach, np. z okazji Święta Wisły czy podczas obchodów 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na wybrane rejsy wypływał przewodnik, który poza historią opowiadał barwne anegdoty dotyczące np. olbrzymich ryb żyjących niegdyś w warszawskiej Wiśle, królewskich hulanek na Saskiej Kępie czy mostu opiewanego we fraszkach Jana Kochanowskiego. Najmłodsi uczestnicy rejsów mogli poznać alternatywną wersję legendy o Syrence. Nowością był audioprzewodnik, który można było bezpłatnie pobrać na stronie ztm.waw.pl. Dzięki niemu podczas rejsu można było dowiedzieć się ciekawostek i poznać historię mijanych obiektów w dwóch wersjach językowych - polskiej i angielskiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Warszawa
linia turystyczna
Warszawa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.