TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kołobrzeg przygotowuje Kartę Mieszkańca
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 27.02.2019 09:30:19
Kołobrzeg szykuje się Kartę Mieszkańca

26 lutego radni zgodzili się na wprowadzenie Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca.

Program miejski Kołobrzeska Karta Mieszkańca zakłada stosowanie zniżek, ulg, preferencji dla osób uprawnionych. Na jego wprowadzenie i realizację zgodziła się Rada Miasta Kołobrzegu, przyjmując na wtorkowej - 26 lutego - sesji uchwałę w tej sprawie.

W dyskusji radni zwracali uwagę na brak informacji o grupie docelowej osób mogących skorzystać z KKM oraz o liczbie partnerów zainteresowanych włączeniem się w realizację programu. Wskazywali również na to, że nie przedstawiono im wartości planowanych do wprowadzenia zniżek i ulg. "Nie wiemy, ile miasto za nie zapłaci" – mówili.

-"To uchwała wprowadzająca, odpowiedzi będą się pojawiały podczas przyjmowania kolejnych uchwał. Ta musi mieć charakter ogólny" – zaznaczyła prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska, dodając, że wprowadzany program jest otwarty i założenie jest takie, by go w kolejnych latach rozszerzać.

Program KKM ma przyczynić się do wzrostu liczby mieszkańców Kołobrzegu, zwiększenia dochodów miasta i dostępności usług publicznych.

Jest kierowany do osób zameldowanych w Kołobrzegu lub zamieszkujących w nim i rozliczających podatek PIT w miejscowym urzędzie skarbowym (osiągnięcie dochodów nie jest wymagane), a także do ich dzieci.

Od wakacji

Karta wydawana będzie na wniosek. Swą dwuletnią ważność zyska nie wcześniej niż od 1 lipca 2019 r. Będzie uprawniać do korzystania z ulg, preferencji i zniżek, które zostaną określone w odrębnych uchwałach.

Jak wynika z uzasadnienia podjętej we wtorek uchwały, w pierwszej kolejności planuje się "wprowadzenie kołobrzeskiego becikowego, bezpłatnych badań mammograficznych dla kobiet po 40. roku życia, ulg w komunikacji miejskiej".

Mowa jest w nim także o bezpłatnym nauczaniu, wychowaniu i opiece przedszkolnej, wyznaczeniu miejsc postojowych wyłącznie dla kołobrzeżan, wprowadzeniu ulg i rabatów u usługodawców w sklepach i gastronomii, przyznaniu stypendiów dla uzdolnionej młodzieży, preferencyjnym dostępie do oferty Regionalnego Centrum Kultury, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego, a także zapewnieniu wakacyjnej opieki dla dzieci.

W tegorocznym budżecie Kołobrzegu na wprowadzenie i realizację programu zarezerwowano 1 mln zł.

Wdrożenie Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca było głównym punktem programu wyborczego w ubiegłorocznych wyborach samorządowych "Kołobrzeskich Razem". To ich kandydatka na prezydenta Kołobrzegu Anna Mieczkowska wygrała wybory. W radzie miasta zdobyli 10 mandatów. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
karta
bilet
Kołobrzeg
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.