TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolorowe autobusy MZK Ostrów Wielkopolski
UM OSTRÓW WIELKOPOLSKI Biuro Prasowe - Opublikowano: 12.06.2017 18:31:50
Kolorowy autobus MZK

Kolorowy autobus MZK: prace plastyczne 36 laureatów konkursu "Bezpieczna droga do szkoły" znalazły się na autobusie. Miejska spółka zaprezentowała kolorowy autobus z dziełami dzieci, z terenu miasta i ościennych gmin

Prace plastyczne 36 laureatów konkursu "Bezpieczna droga do szkoły" znalazły się na autobusie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim. Miejska spółka zaprezentowała kolorowy autobus z dziełami dzieci, z terenu miasta i ościennych gmin, wczoraj, 7 czerwca 2017 roku, na ostrowskim Rynku. Po ostrowskich ulicach jeżdżą już dwa autobusy wyklejone pracami wybranymi w ubiegłorocznej edycji konkursu.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego odbyło się w grudniu zeszłego roku w ostrowskiej Synagodze. Do drugiej edycji konkursu zgłoszonych zostało blisko 300 prac, z których jury wybrało 36. Przedsięwzięcie adresowane było do dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych. Konkurs został zorganizowany po raz drugi, jednak tym razem do udziału w nim organizatorzy zaprosili, oprócz dzieci z terenu miasta, także dzieci z ościennych gmin. Wzięli w nim udział pierwszoklasiści z Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Gminy i Miasta Raszków, Gminy Sieroszewice, Gminy Przygodzice i Gminy Ostrów Wielkopolski.

Wczoraj na ostrowskim Rynku został zaprezentowany autobus z pracami dzieci.

To już trzeci autobus Miejskiego Zakładu Komunikacji z pracami dzieci. Po ulicach naszego miasta i gmin jeżdżą już takie dwa autobusy. Dziękuję bardzo wszystkim dzieciom, które wzięły udział w tym konkursie. Cieszy bardzo, że nasze przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem – wyjaśnia Bartosz Ziółkowski, prezes MZK w Ostrowie Wielkopolskim.

Parterami konkursu, oprócz miasta i gmin z terenu powiatu ostrowskiego, byli także: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, a także Wojewódzki Ośrodek Kształcenia Kierowców w Kaliszu.

Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas bardzo ważne. Poprzez organizację takich przedsięwzięć chcemy, aby dzieci wiedziały, jak zachować się na drodze, kiedy można przechodzić przez ulicę, co oznacza żółte, czerwone i zielone światło. Myślę, że dzięki takim konkursom dzieci to wiedzą, co doskonale potwierdzają ich prace plastyczne na ostrowskich autobusach. Te rysunki są tak piękne, że nie powinny zostać w szufladach. Serdecznie wszystkim laureatom gratuluję – mówiła zastępczyni prezydenta Ewa Matecka.

Kolorowe autobusy będą jeździć nie tylko po mieście, ale także po miejscowościach wokół Ostrowa, dlatego też wszyscy w Raszkowie, Przygodzicach, czy Sieroszewicach dowiedzą się, że ostrowskie dzieci nie tylko potrafią pięknie rysować, ale także wiedzą, jak zachować się na drodze.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Ostrów Wlkp.
akcja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.