TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolorowe autobusy MZK Ostrów Wielkopolski
UM OSTRÓW WIELKOPOLSKI Biuro Prasowe - Opublikowano: 12.06.2017 18:31:50
Kolorowy autobus MZK

Prace plastyczne 36 laureatów konkursu "Bezpieczna droga do szkoły" znalazły się na autobusie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim. Miejska spółka zaprezentowała kolorowy autobus z dziełami dzieci, z terenu miasta i ościennych gmin, wczoraj, 7 czerwca 2017 roku, na ostrowskim Rynku. Po ostrowskich ulicach jeżdżą już dwa autobusy wyklejone pracami wybranymi w ubiegłorocznej edycji konkursu.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego odbyło się w grudniu zeszłego roku w ostrowskiej Synagodze. Do drugiej edycji konkursu zgłoszonych zostało blisko 300 prac, z których jury wybrało 36. Przedsięwzięcie adresowane było do dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych. Konkurs został zorganizowany po raz drugi, jednak tym razem do udziału w nim organizatorzy zaprosili, oprócz dzieci z terenu miasta, także dzieci z ościennych gmin. Wzięli w nim udział pierwszoklasiści z Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Gminy i Miasta Raszków, Gminy Sieroszewice, Gminy Przygodzice i Gminy Ostrów Wielkopolski.

Wczoraj na ostrowskim Rynku został zaprezentowany autobus z pracami dzieci.

To już trzeci autobus Miejskiego Zakładu Komunikacji z pracami dzieci. Po ulicach naszego miasta i gmin jeżdżą już takie dwa autobusy. Dziękuję bardzo wszystkim dzieciom, które wzięły udział w tym konkursie. Cieszy bardzo, że nasze przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem – wyjaśnia Bartosz Ziółkowski, prezes MZK w Ostrowie Wielkopolskim.

Parterami konkursu, oprócz miasta i gmin z terenu powiatu ostrowskiego, byli także: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, a także Wojewódzki Ośrodek Kształcenia Kierowców w Kaliszu.

Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas bardzo ważne. Poprzez organizację takich przedsięwzięć chcemy, aby dzieci wiedziały, jak zachować się na drodze, kiedy można przechodzić przez ulicę, co oznacza żółte, czerwone i zielone światło. Myślę, że dzięki takim konkursom dzieci to wiedzą, co doskonale potwierdzają ich prace plastyczne na ostrowskich autobusach. Te rysunki są tak piękne, że nie powinny zostać w szufladach. Serdecznie wszystkim laureatom gratuluję – mówiła zastępczyni prezydenta Ewa Matecka.

Kolorowe autobusy będą jeździć nie tylko po mieście, ale także po miejscowościach wokół Ostrowa, dlatego też wszyscy w Raszkowie, Przygodzicach, czy Sieroszewicach dowiedzą się, że ostrowskie dzieci nie tylko potrafią pięknie rysować, ale także wiedzą, jak zachować się na drodze.

WIĘCEJ
Sprawdź też:
MZK Ostrów Wlkp.
akcja

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.