TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Komunikacją na katowickie lotnisko - z Metrobiletem 6H
TransInfo.pl - Opublikowano: 12.07.2019 10:30:20
Komunikacją na katowickie lotnisko - z Metrobiletem 6H

Pasażer, który podczas dojazdu do Pyrzowic chce skorzystać z komunikacji miejskiej oraz Kolei Śląskich, może wykupić Metrobilet 6 H.

W czasie wakacji ruch na lotnisku w Pyrzowicach wzrasta dwukrotnie. Warto wiedzieć, że do portu lotniczego dojedziemy z terenu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na jednym bilecie, honorowanym zarówno w pociągach Kolei Śląskich, jak i w pojazdach ZTM, również na liniach lotniskowych.

Autobusy na lotnisko w Pyrzowicach (linie AP) zostały uruchomione w listopadzie ubiegłego roku. W Gliwicach odjeżdżają z przystanku na pl. Piastów. Rozkład jazdy można sprawdzić na stronie www.metropoliaztm.pl. Podstawowym biletem, który obowiązuje na tych liniach jest bilet dobowy. Umożliwia on również – w trakcie swojej ważności – na nielimitowane korzystanie z pozostałych autobusów, tramwajów i trolejbusów kursujących na terenie Metropolii. Można go kupić w automatach biletowych ŚKUP, u kierowców linii AP, za pośrednictwem Portalu Klienta ŚKUP oraz w aplikacjach mobilnych. Do przejazdu liniami lotniskowymi uprawnia również Metrobilet, który integruje wszystkie pojazdy ZTM i pociągi Kolei Śląskich kursujące na terenie Metropolii.

Wraz z uruchomieniem Metrobiletu zmieniła się nieco funkcjonalność biletu dobowego – na jego podstawie nie można już skorzystać z jednorazowego przejazdu Kolejami Śląskimi.

Pasażer, który podczas dojazdu do Pyrzowic chce skorzystać z komunikacji miejskiej oraz Kolei Śląskich, może wykupić w kasach Kolei Śląskich Metrobilet 6 H. Kosztuje on 16 zł i w trakcie swojej ważności uprawnia do nielimitowanego podróżowania pociągami Kolei Śląskich oraz autobusami, tramwajami i trolejbusami ZTM na terenie całej Metropolii. Więcej informacj na ten temat można znaleźć na stronie Metropoliagzm.pl oraz na stronie internetowej Kolei Śląskich. (G-ZM)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
ZTM
  • Andrzej Ostapiec – 12.07.2019

    Kurwa kpina samolot laduje z hamburga a autobusy odjezfzajs wszystkie i czym sie wydostac ZTM to drugi KZGOP banda nawiedzonych oszołomów była linia z Katowic i jakoś to funkcjonowało bilet był droższy ale szło się wydostać a teraz to dno

  • Wspólny bilet w GZM – 12.07.2019

    Oferta Metrobiletu 6H jest tak słaba, że w drodze na lotnisko skorzysta z niej tylko ktoś, kto mieszka na dworcu. Ale na ten dworzec już nie wróci, bo na lotnisku tego biletu nie kupi...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.