TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Komunikacja pomaga otworzyć miejskie ZOO [AUDIO]
- Opublikowano: 18.05.2020 18:00:18
Komunikacja pomaga otworzyć miejskie ZOO [AUDIO]; fot Google Maps

Od dziś we wrocławskich tramwajach i autobusach MPK Wrocław symbolicznie zaznacza, że właśnie przejeżdżamy obok ZOO.

16 maja rząd opublikował rozporządzenie, w którym zgodził się (pod restrykcyjnymi wymaganiami sanitarnymi) otworzyć polskie ogrody zoologiczne.

Tym samym swoje podwoje w tym tygodniu otworzy m.in. wrocławskie ZOO.

Pomaga MPK

-"Pomyśleliśmy że coś, choćby symbolicznie, możemy w tej sprawie zrobić i pomóc w tym spotkaniu – tłumaczy prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder – od poniedziałku w naszych tramwajach i autobusach można spotkać się z lwem, symbolem wrocławskiego ogrodu, który od kilkudziesięciu lat wita wrocławian na bramie wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

Jak to spotkanie wygląda? Przejeżdżając obok Teatru Muzycznego Capitol można usłyszeć artystów tej sceny teatru śpiewnie zapowiadających swój przystanek. Przy gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego z tramwajowych głośników słyszymy ikonę wrocławskiego życia akademickiego profesora Jana Miodka.

Od 18 maja przy wrocławskim ZOO w odwiedziny do siebie zaprasza słynny Lewek z Bramy.

Lwi komunikat

MPK Wrocław udało się stworzyć kompilację odgłosów aż 10 innych zwierząt z wrocławskiego ZOO, które razem składają się na dźwiękowy komunikat. A wszystko to 6 sekund zapowiedzi.

Wcześniej MPK Wrocław sprawdziło na grupie testowej, czy dźwięk nie drażni w czasie jazdy i czy się mieszkańcom miasta podoba. Wybierano go spośród sześciu innych propozycji. Ten zwycięski wszyscy testujący przyjęli bardzo pozytywnie.

Tym samym od dzisiaj we wrocławskich tramwajach i autobusach MPK Wrocław symbolicznie zaznacza, że właśnie przejeżdżamy obok królestwa naszych zwierząt. A do ZOO będziemy mogli się wybrać jeszcze w tym tygodniu.

A jak Wam się podoba ten komunikat?

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Wrocław