TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Komunikacja świętuje Dzień Ziemi. W Krakowie
TransInfo.pl - Opublikowano: 21.04.2017 11:22:13
Komunikacja świętuje Dzień Ziemi. W Krakowie

Sporo atrakcji czekają na krakowian w ramach obchodów Dni Ziemi 2017 ? 20, 21, 22 i 25 kwietnia. M.in. pokaz autobusu elektrycznego w barwach MPK Kraków.

Krakowska wystawa ekologiczna, podczas której będzie prezentowany autobus elektryczny MPK SA w Krakowie, warsztaty, gry, zabawy, konkursy, zwiedzanie lamusowni i ekospalarni, przejazd parkobusem na trasie pl. Centralny ? Zakrzówek, wiosenne spacery, akcje sadzenia drzew i krzewów oraz zbiórka "Sadzonki za surowce wtórne" ? to tylko niektóre inicjatywy i atrakcje, które czekają na krakowian w ramach obchodów Dni Ziemi 2017 w mieście ? 20, 21, 22 i 25 kwietnia.

Kraków Dni Ziemi świętuje już po raz 19. Tradycyjnie organizuje je Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa i już po raz 16. będą połączone z Krakowską Wystawą Ekologiczną. Krakowskie obchody przebiegają w formule partnerskiej (do organizacji włączają się zarówno jednostki miejskie, jak i organizacje pozarządowe związane z ideą Dni Ziemi). 21 i 22 kwietnia podczas Wystawy Ekologicznej w rozstawionych namiotach, krakowskie spółki komunalne i jednostki miejskie mają szansę zaprezentować prowadzone przez siebie inwestycje na rzecz środowiska. Dla uczestników będzie dostępny m.in. elektryczny autobus krakowskiego przewoźnika, który w Krakowie kursuje od 2 września 2016 roku.

Jak co roku, Wydział Kształtowania Środowiska również wpisuje się w misję Dnia Ziemi, przekazując wiedzę na temat środowiska oraz promując rozwiązania mające poprawić m.in. stan powietrza i zieleni miejskiej. Obecnie nasza planeta traci ponad 15 miliardów drzew rocznie ? to niemal 23 ha lasu na minutę, potrzeba przekazywania wiedzy na temat tego, jak wycinka drzew i zanieczyszczenie powietrza wpływają na obecną i przyszła zmianę klimatu, jest więc nagląca.

Od 13 lat prowadzona jest także zbiórka surowców w zamian, za które rozdawane są sadzonki kwiatów, drzew i krzewów. Rok 2016 charakteryzował się utrzymaniem bardzo wysokiego poziomu zbiórki surowców z lat ubiegłych. Mieszkańcy Krakowa zebrali 4 740 kg butelek PET, 1 260 kg puszek i 2 640 kg baterii, a za swój trud zostali wynagrodzeni sadzonkami roślin balkonowych i krzewów, których liczba w roku 2016 liczyła aż 16 000.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM DNI ZIEMI 2017!

Dzień Ziemi tradycyjnie obchodzony jest 22 kwietnia, a jego celem jest promowanie integracji świadomości ekologicznej z edukacją, aby jak najskuteczniej chronić naszą planetę i zachować czyste środowisko dla dobra przyszłych pokoleń.

Pierwsze obchody Dnia Ziemi miały miejsce 22 kwietnia 1970 roku w Stanach Zjednoczonych i zostały zapoczątkowane przez amerykańskiego senatora, który był poruszony katastrofą ekologiczną w związku z ogromnym wyciekiem ropy w Kalifornii. W 1990 roku idea obchodów Dnia Ziemi rozprzestrzeniła się na cały świat, a obecnie wydarzenie organizowane jest w ponad 190 krajach.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Kraków
elektrobus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.