TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Komunikacyjna akcja przeciwko depresji. W Gliwicach
- Opublikowano: 07.02.2019 18:33:37
Komunikacyjna akcja przeciwko depresji. W Gliwicach

22 lutego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją, na ulice Gliwic wyjedzie żółty Antydepresyjny Autobus Edukacyjny linii A-4.

22 lutego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją, na ulice Gliwic wyjedzie żółty Antydepresyjny Autobus Edukacyjny linii A-4.

To jeden z elementów kampanii edukacyjnej prowadzonej w Gliwicach na temat tej choroby. Żółty pojazd będzie kursował od godz. 9.00 do 14.00 na tej samej trasie jaką odbywa autobus linii A4. Będzie można do niego wsiąść między innymi na przystanku: Gliwice Zajezdnia, Plac Piastów, Zwycięstwa, Jasnogórska, a także Słowackiego. Pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej będą rozmawiać z mieszkańcami o problemie depresji, o jej objawach i miejscach gdzie szukać pomocy. Na pytania pasażerów odpowiedzą psycholodzy i psychoterapeuci pracujący w gliwickiej poradni. Podróżni otrzymają ulotki informacyjne. Będą też przypinane zielone wstążeczki, symbol walki z depresją.

- Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zaburzenia depresyjne są obecnie czwartym najpoważniejszym problemem zdrowotnym na świecie. Nie można tego bagatelizować- mówi Agnieszka Wilczyńska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach

Kampania ma nagłośnić problem i zachęcić do szukania profesjonalnego wsparcia. Akcja jest realizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Gliwicach oraz Zarząd Transportu MetropolitalnegoSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gliwice
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.