TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Komunikacyjna WOŚP w Łodzi, będą Ikarus i Jelcz
TransInfo.pl - Opublikowano: 11.01.2018 11:32:54
Komunikacyjna WOŚP w Łodzi, będą Ikarus i Jelcz

Jak co roku Zarząd Dróg i Transportu, wspólnie z MPK-Łódź i Klubem Miłośników Starych Tramwajów wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Jak co roku Zarząd Dróg i Transportu, wspólnie z MPK-Łódź i Klubem Miłośników Starych Tramwajów wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

W niedzielę uruchomione zostaną dwie specjalne linie, na których kursować będą zabytkowe tramwaje i autobusy, oraz najnowszy autobus z floty MPK. W pojazdach spotkacie wolontariuszy z Klubu Miłośników Starych Tramwajów. Wystarczy wrzucić datek do puszki, aby przejechać się jedną ze specjalnie przygotowanych linii. Autobusy i tramwaje kursować będą od południa do godz. 20 gdzie wszystkie wspólnie pojawią się na "światełku do nieba" na krańcówce przy ul. Północnej.

Tramwaje spotkamy na linii 26/1 na trasie z Widzewa przez Piotrkowską Centrum do krańcówki przy Północnej, a autobusy kursować będą jako linia 26/2 na trasie z Bałuckiego Rynku, Zachodnią przy Manufakturze, a dalej przez Narutowicza na Dąbrowę. Na tramwajowej trasie pojawią się zabytkowe wagony z lat 60 i 80, a oprócz najnowszego autobusu MPK, na linii 26/2 kursować będzie wszystkim znany przegubowy Ikarus i Jelcz z lat 80.

Linia 26/1 (tramwajowa): PÓŁNOCNA - Północna - Ogrodowa - Zachodnia - Kościuszki - Piotrkowska Centrum - Piłsudskiego - Rokicińska - AUGUSTÓW

Linia 26/2 (autobusowa): BAŁUCKI RYNEK - Limanowskiego - Zachodnia - Próchnika - Rewolucji 1905 r. - Sterlinga - Narutowicza - Kopcińskiego - Rydza-Śmigłego - Przybyszewskiego - Tatrzańska - Felińskiego - Gojawiczyńskiej - DW.ŁÓDŹ-DĄBROWA

DW. ŁÓDŹ-DĄBROWA - Gojawiczyńskiej - Felińskiego - Tatrzańska - Przybyszewskiego - Rydza-Śmigłego - Kopcińskiego - Jaracza - Więckowskiego - Zachodnia - Limanowskiego - BAŁUCKI RYNEKSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
WOŚP
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.