TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Komunikacyjna WOŚP w Łodzi, będą Ikarus i Jelcz
TransInfo.pl - Opublikowano: 11.01.2018 11:32:54
Komunikacyjna WOŚP w Łodzi, będą Ikarus i Jelcz

Jak co roku Zarząd Dróg i Transportu, wspólnie z MPK-Łódź i Klubem Miłośników Starych Tramwajów wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Jak co roku Zarząd Dróg i Transportu, wspólnie z MPK-Łódź i Klubem Miłośników Starych Tramwajów wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

W niedzielę uruchomione zostaną dwie specjalne linie, na których kursować będą zabytkowe tramwaje i autobusy, oraz najnowszy autobus z floty MPK. W pojazdach spotkacie wolontariuszy z Klubu Miłośników Starych Tramwajów. Wystarczy wrzucić datek do puszki, aby przejechać się jedną ze specjalnie przygotowanych linii. Autobusy i tramwaje kursować będą od południa do godz. 20 gdzie wszystkie wspólnie pojawią się na "światełku do nieba" na krańcówce przy ul. Północnej.

Tramwaje spotkamy na linii 26/1 na trasie z Widzewa przez Piotrkowską Centrum do krańcówki przy Północnej, a autobusy kursować będą jako linia 26/2 na trasie z Bałuckiego Rynku, Zachodnią przy Manufakturze, a dalej przez Narutowicza na Dąbrowę. Na tramwajowej trasie pojawią się zabytkowe wagony z lat 60 i 80, a oprócz najnowszego autobusu MPK, na linii 26/2 kursować będzie wszystkim znany przegubowy Ikarus i Jelcz z lat 80.

Linia 26/1 (tramwajowa): PÓŁNOCNA - Północna - Ogrodowa - Zachodnia - Kościuszki - Piotrkowska Centrum - Piłsudskiego - Rokicińska - AUGUSTÓW

Linia 26/2 (autobusowa): BAŁUCKI RYNEK - Limanowskiego - Zachodnia - Próchnika - Rewolucji 1905 r. - Sterlinga - Narutowicza - Kopcińskiego - Rydza-Śmigłego - Przybyszewskiego - Tatrzańska - Felińskiego - Gojawiczyńskiej - DW.ŁÓDŹ-DĄBROWA

DW. ŁÓDŹ-DĄBROWA - Gojawiczyńskiej - Felińskiego - Tatrzańska - Przybyszewskiego - Rydza-Śmigłego - Kopcińskiego - Jaracza - Więckowskiego - Zachodnia - Limanowskiego - BAŁUCKI RYNEKSprawdź też:
Łódź
WOŚP

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.