TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koniec biletów SkyCash we Wrocławiu
TransInfo,pl - Opublikowano: 28.02.2018 16:55:55
Koniec biletów SkyCash we Wrocławiu

7 marca 2018 r. wygasa umowa pomiędzy Mennicą a SkyCash. I nie zostanie już odnowiona.

8 marca 2018 roku we Wrocławiu zacznie funkcjonować nowy system dystrybucji biletów. Wtedy też odświeżona aplikacja mobilna UrbanCard zastąpi SkyCash.

7 marca 2018 r. wygasa umowa pomiędzy Mennicą a SkyCash. W związku z tym nie będzie można kupić biletów jednorazowych i czasowych poprzez aplikację SkyCash. Od 8 marca będzie dostępna nowa aplikacja dedykowana dla Wrocławia, a przygotowana przez Mennicę Polską S.A. Nowa aplikacja mobilna UrbanCard będzie na razie jedyną aplikacją służącą do nabywania biletów wrocławskiej komunikacji miejskiej. Natomiast docelowo do dyspozycji pasażerów ma być do 10 aplikacji mobilnych umożliwiających płatności.

Aplikacja Mobilna UrbanCard będzie posiadała intuicyjny interfejs wzbogacony o zintegrowany planer podróży. To oznacza, że będzie można w aplikacji mobilnej znaleźć trasę podróży i automatycznie przejść w ramach tej samej aplikacji do zakupu biletu. System podpowie optymalną trasę oraz dostępne środku transportu publicznego a także zaproponuje bilety niezbędne do przebycia trasy.

Nowością będą także metody płatności, z których będzie można skorzystać przy zakupie biletów poprzez aplikację mobilną. Oprócz przypisanej do konta karty płatniczej oraz szybkiego przelewu internetowego będzie można dokonać płatności BLIKiem i portfelem płatniczym Masterpass. Bezpłatna aplikacja mobilna będzie dostępna dla systemów Android, iOS i Windows Phone.

Za pomocą aplikacji będzie można zakupić bilety jednorazowe oraz długookresowe. Bilety imienne będą nabywane po wybraniu rodzaju dokumentu tożsamości i przypisane do użytkownika o imieniu i nazwisku zarejestrowanym w aplikacji.

W przypadku kontroli możliwe będą dwa rozwiązania; przejście do zakładki KONTROLA w aplikacji i wyświetlenie biletu na ekranie telefonu a następnie jego okazanie kontrolerowi bądź użycie funkcji NFC i przyłożenie telefonu bezpośrednio do czytnika kontrolerskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
Mennica
SkyCash
UM Wrocław
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.