TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Konin z przetargiem na system informacji pasażerskiej
PRZETARG, SDIP, KONIN TransInfo.pl - Opublikowano: 19.11.2019 11:30:40
Konin z przetargiem na system informacji pasażerskiej; fot. UM Konin

Koniński MZK inwestuje w nowoczesną informację pasażerską. Otwarcie ofert 5 grudnia.

Koniński MZK inwestuje w nowoczesną informację pasażerską. Spółka rozpisała przetarg na zakup systemu, którego wartość szacowana jest na ponad 340 tys. euro netto (tj. niespełna 1,5 miliona zł). Otwarcie ofert 5 grudnia.

-"Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z instalacją i wdrożeniem oraz serwisem eksploatacyjnym nowych urządzeń i oprogramowania do zintegrowanego systemu dynamicznej informacji pasażerskiej" – czytamy w ogłoszeniu o zamówieniu.

9 tablic

To oznacza, że MZK sp. z o.o. chce kupić i zainstalować na 9 przystankach tablice informacji pasażerskiej. Urządzenia mają umożliwiać wyświetlanie informacji odjazdowych oraz innych komunikatów, które wysyłane będą z centrum dyspozytorni. Dodatkowo, powinny być wyposażone w moduł zapowiedzi głosowych - format MP3, informujący osoby niewidome o tym, ile minut zostało do przybycia pojazdu, o numerze linii i kierunku jazdy, poczynając chronologicznie od autobusów, które przyjadą najwcześniej. Komunikaty powinny być emitowane po wciśnięciu przycisku zainstalowanego na słupie, na którym zamontowana zostanie elektroniczna tablica informacyjna.

Wstępnie do montażu tablic wytypowano następujące przystanki: Spółdzielców-Rondo; Aleje 1 Maja; dwa przystanki na ul. Dworcowej; trzy miejsca na ul. Wyszyńskiego (m.in. przy Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych i na Glince); Chopina-Szeligowskiego oraz Wał Tarejwy-Kościelna. MZK chce też kupić autokomputery i urządzenia do 62 autobusów przewidzianych do obsługi systemu.

Unijne wsparcie

Prócz tego po stronie wykonawcy będzie m.in. konfiguracja systemu, w tym: zainstalowanie serwerów, stworzenie stanowiska komputerowego do obsługi Centrum Obsługi (CO) oraz aktualizacja rozkładów jazdy wraz z osprzętem, dostawa i montaż oprogramowania wraz z licencjami, przeszkolenie personelu, utworzenie serwisu www oraz wykonanie mobilnej aplikacji dla systemów android i iOS dla pasażerów. Jedną z funkcjonalności serwisu www powinna być tzw. mapa ruchu, na której naniesione zostaną trasy linii autobusowych z przypisaniem gradacji kolorów zależnej od prędkości autobusów w danym zakresie czasu. Serwis ma umożliwiać wyświetlenie przebiegu danej linii autobusowej wraz wariantami i przystankami zarówno na mapie i w postaci listy. Poprzez wskazanie przystanku zarówno z listy bądź danej linii autobusowej ma być możliwy podglądu najbliższych odjazdów oraz wyświetlenie rozkładu jazdy autobusów.

Zakup realizowany jest w ramach projektu "Ekologiczny Konin - rozwój i promocja niskoemisyjnego transportu miejskiego". Planowany start nowoczesnego systemu w Koninie – połowa przyszłego roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też: