TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Konsultacje komunikacyjnej rewolucji w Głogowie
TransInfo,pl - Opublikowano: 14.03.2018 10:00:33
Konsultacje komunikacyjnej rewolucji w Głogowie; FB KM Głogów

8 marca spółka KM Głogów przedstawiła propozycję nowego układu tras i rozkładów jazdy Komunikacji Miejskiej, które usprawnią poruszanie się po dolnośląskim mieście.

Głogowska spółka m.in. na podstawie dotychczasowych wniosków mieszkańców opracowała wspólnie z wrocławską firmą projekt przygotowało TRAKO Projekty Transportowe koncepcję optymalizacji rozkładów jazdy autobusów.

Aktualnie trwają społeczne konsultacje projektu. Planowany termin wprowadzenia zmian w rozkładach jazdy to 1 styczeń 2019 r.

Zmiana układu tras i rozkładów jazdy Komunikacji Miejskiej, ma generalnie usprawnić poruszanie się po Głogowie. Układ linii autobusowych w tym mieście nie zmieniał się od wielu lat, pomimo licznych przeobrażeń układu miasta. Projekt rozkładów jazdy wychodzi naprzeciw tym zmianom oraz oczekiwaniom mieszkańców Głogowa w zakresie większej częstotliwości kursowania, bardziej dostępnych przystanków oraz bezpośrednich połączeń.

Proponowane zmiany obejmują:

  • uruchomienie nowych linii,

  • modyfikację przebiegów tras

  • wycofanie niektórych linii, które zostaną zastąpione innymi połączeniami.

  • uruchomienie 9 nowych przystanków, które skrócą drogę dojścia do przystanków na Os. Kopernik, Os. Chrobry, Starym Mieście i osiedlu Górków.

  • zwiększenie liczby połączeń autobusowych, które pozwolą na wygodne podróżowanie komunikacją miejską bez przesiadek.

  • wprowadzenie cyklicznych rozkładów jazdy i koordynację godzin odjazdów linii jadących w podobnych kierunkach, co przełoży się na zwiększenie odczuwalnej częstotliwości kursowania.

Spółka KM Głogów zapraszamy do zapoznania się z propozycją zmian i nowych rozkładów jazdy, które są dostępne TUTAJ

Wszystkie uwagi i opinie do projektu zostaną szczegółowo przeanalizowane, a najbardziej zasadne będą uwzględnione w nowym rozkładzie jazdy. Uwagi, wnioski i opinie można kierować na adres e-mail: nowyrozklad@km.glogow.pl do dnia 30 czerwca 2018 r.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konsultacje
rozkład
KM Głogów
TRAKO
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.