TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Konsultacje komunikacyjnej rewolucji w Głogowie
TransInfo,pl - Opublikowano: 14.03.2018 10:00:33
Konsultacje komunikacyjnej rewolucji w Głogowie; FB KM Głogów

8 marca spółka KM Głogów przedstawiła propozycję nowego układu tras i rozkładów jazdy Komunikacji Miejskiej, które usprawnią poruszanie się po dolnośląskim mieście.

Głogowska spółka m.in. na podstawie dotychczasowych wniosków mieszkańców opracowała wspólnie z wrocławską firmą projekt przygotowało TRAKO Projekty Transportowe koncepcję optymalizacji rozkładów jazdy autobusów.

Aktualnie trwają społeczne konsultacje projektu. Planowany termin wprowadzenia zmian w rozkładach jazdy to 1 styczeń 2019 r.

Zmiana układu tras i rozkładów jazdy Komunikacji Miejskiej, ma generalnie usprawnić poruszanie się po Głogowie. Układ linii autobusowych w tym mieście nie zmieniał się od wielu lat, pomimo licznych przeobrażeń układu miasta. Projekt rozkładów jazdy wychodzi naprzeciw tym zmianom oraz oczekiwaniom mieszkańców Głogowa w zakresie większej częstotliwości kursowania, bardziej dostępnych przystanków oraz bezpośrednich połączeń.

Proponowane zmiany obejmują:

  • uruchomienie nowych linii,

  • modyfikację przebiegów tras

  • wycofanie niektórych linii, które zostaną zastąpione innymi połączeniami.

  • uruchomienie 9 nowych przystanków, które skrócą drogę dojścia do przystanków na Os. Kopernik, Os. Chrobry, Starym Mieście i osiedlu Górków.

  • zwiększenie liczby połączeń autobusowych, które pozwolą na wygodne podróżowanie komunikacją miejską bez przesiadek.

  • wprowadzenie cyklicznych rozkładów jazdy i koordynację godzin odjazdów linii jadących w podobnych kierunkach, co przełoży się na zwiększenie odczuwalnej częstotliwości kursowania.

Spółka KM Głogów zapraszamy do zapoznania się z propozycją zmian i nowych rozkładów jazdy, które są dostępne TUTAJ

Wszystkie uwagi i opinie do projektu zostaną szczegółowo przeanalizowane, a najbardziej zasadne będą uwzględnione w nowym rozkładzie jazdy. Uwagi, wnioski i opinie można kierować na adres e-mail: nowyrozklad@km.glogow.pl do dnia 30 czerwca 2018 r.


Sprawdź też:
konsultacje
rozkład
KM Głogów
TRAKO

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.