TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koszalin wraca do normalnych rozkładów. 1 czerwca
TransInfo.pl - Opublikowano: 27.05.2020 15:30:25
Koszalin wraca do normalnych rozkładów. 1 czerwca

Rozkład jazdy autobusów koszalińskiej komunikacji miejskiej sprzed pandemii wraca od 1 czerwca

Rozkład jazdy autobusów koszalińskiej komunikacji miejskiej sprzed pandemii wraca od 1 czerwca

Od poniedziałku autobusy komunikacji miejskiej w Koszalinie będą jeździć według rozkładów sprzed pandemii. Obowiązywać będą godziny odjazdów dla dnia powszedniego i soboty - poinformował w środę zastępca dyrektora wydziału komunikacji społecznej koszalińskiego magistratu Tomasz Nowe.

Nowe podał, że od 1 czerwca przestaje obowiązywać wprowadzony na czas pandemii tymczasowy rozkład jazdy autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koszalinie (Zachodniopomorskie). Zaznaczył, że "w celu zaspokojenia potrzeb przewozowych mieszkańców" wraca ten sprzed zarazy.

"Obowiązywać będą godziny odjazdów dla dnia powszedniego i soboty" – poinformował.

Dodał przy tym, że zawieszone pozostają kursy linii nr 20 we wszystkie typy dni, nr 10 w sobotę oraz nr 9 w sobotę i niedzielę. Natomiast na trasach linii nr 3, 12, 15, 16, 17 obowiązują objazdy z uwagi na zamknięcie wiaduktu przy al. Monte Cassino.

Poruszanie się komunikacją miejską odbywa się zgodnie z aktualnymi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd w związku z sytuacją epidemiczną w kraju. Przypominają o nich komunikaty słowne i głosowe w autobusach MZK oraz w centrum przesiadkowym. Przesyłane są także do ok. 5 tys. użytkowników mobilnej karty miejskiej. Informacja o obowiązujących obostrzeniach umieszczana jest na przystankach MZK. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
rozkład
Koszalin