TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków bez przetargu na SMS-owego operatora
TransInfo.pl - Opublikowano: 10.01.2017 19:14:16
Kraków bez przetargu na SMS-owego operatora

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie podjął decyzję o nieudzieleniu zamówienia publicznego na usługi społeczne jako usługi świadczonej społeczności lokalnej - sprzedaż biletów poprzez telefony komórkowe.

Jak informuje Zarząd, w wyniku informacji uzyskanych od wykonawców na etapie badania ofert (korespondencja SkyCash, prezentacja systemu mPay), ZIKiT powziął wiadomość o dowolnej interpretacji przez wykonawców zapisów SIWZ, co do sposobu płatności za bilety za pomocą e-portmonetki oraz/lub za pomocą karty płatniczej. Jak podkreślają krakowscy urzędnicy, przy sporządzaniu ofert wykonawcy przyjęli dowolność interpretacji tego zapisu. Przy założeniu, że intencją ZIKiT było dostarczenie mieszkańcom systemu dystrybucji biletów zapewniającego możliwość zakupu biletów zarówno za pomocą e-portmonetki jak i za pomocą każdej indywidualnej karty płatniczej, powyższa sytuacja dopuściła złożenie ofert nieporównywalnych, stanowiących niemożliwą do usunięcia wadę postępowania uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy.

Wolna platforma

ZIKiT Kraków nadal chce zapewnić mieszkańcom dowolność w wyborze platformy sprzedaży e-biletów i dlatego zamierza w nadchodzącym tygodniu udzielić zamówienia publicznego na wykonywanie usług dystrybucji biletów zarówno za pomocą e-portmonetki jak i za pomocą każdej indywidualnej karty płatniczej. Ma to nastąpić w drodze uproszczonej procedury publikowanej tylko lokalnie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa i pozbawionej możliwości składania odwołań.

Jednocześnie przypominamy, że cały czas w Krakowie dostępna jest możliwość zakupu biletów (w tym okresowych) poprzez aplikację iMKA.


Sprawdź też:
ZIKiT Kraków
bilet

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.