TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków bierze się za alkohol i papierosy na nocnych liniach
TransInfo.pl - Opublikowano: 22.01.2020 12:30:28
Kraków bierze się za alkohol i papierosy na nocnych liniach; fot. ZTP Kraków

Posypały się mandaty za alkohol i papierosy w nocnej komunikacji miejskiej w Krakowie.

15 mandatów karnych, pięć pouczeń i jeden wniosek o ukaranie do sądu - to podsumowanie ostatniej odsłony akcji "Bezpieczny powrót".

Krakowscy kontrolerzy MPK i strażnicy miejscy w nocy z piątku na sobotę (17/18 stycznia) kolejny raz przypominali pasażerom o zasadach podróży komunikacją miejską.

W czasie akcji skontrolowano trzy linie dzienne (nr 3, 14 i 18) oraz trzy linie nocne (nr 62, 64 i 69). Jak informuje straż miejska, najczęściej popełnianymi wykroczeniami były: spożywanie alkoholu, palenie papierosów w pojazdach i na przystankach, zaśmiecanie i zakłócanie porządku publicznego.

Kontrolerzy biletów sprawdzali czy pasażerowie komunikacji pamiętają o opłatach za przejazd. W trakcie akcji wystawili łącznie opłat dodatkowych za brak ważnego biletu oraz 30 wezwań do zapłaty.

Była to już kolejna odsłona akcji "Bezpieczny powrót", w ramach której inspektorzy ruchu MPK, jadąc w swoich cywilnych ubraniach, zwracają uwagę na wszystkie zachowania, które przeszkadzają pasażerom, a więc m.in. na osoby palące papierosy, pijące alkohol, śmiecące oraz agresywne i wulgarne. W przypadku zagrożenia bezpieczeństwa podróżujących powiadamiani są strażnicy miejscy, którzy w radiowozie jadą w bliskiej odległości kontrolowanego autobusu czy tramwaju.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
kontroler
Kraków