TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków bierze się za alkohol i papierosy na nocnych liniach
TransInfo.pl - Opublikowano: 22.01.2020 12:30:28
Kraków bierze się za alkohol i papierosy na nocnych liniach; fot. ZTP Kraków

Posypały się mandaty za alkohol i papierosy w nocnej komunikacji miejskiej w Krakowie.

15 mandatów karnych, pięć pouczeń i jeden wniosek o ukaranie do sądu - to podsumowanie ostatniej odsłony akcji "Bezpieczny powrót".

Krakowscy kontrolerzy MPK i strażnicy miejscy w nocy z piątku na sobotę (17/18 stycznia) kolejny raz przypominali pasażerom o zasadach podróży komunikacją miejską.

W czasie akcji skontrolowano trzy linie dzienne (nr 3, 14 i 18) oraz trzy linie nocne (nr 62, 64 i 69). Jak informuje straż miejska, najczęściej popełnianymi wykroczeniami były: spożywanie alkoholu, palenie papierosów w pojazdach i na przystankach, zaśmiecanie i zakłócanie porządku publicznego.

Kontrolerzy biletów sprawdzali czy pasażerowie komunikacji pamiętają o opłatach za przejazd. W trakcie akcji wystawili łącznie opłat dodatkowych za brak ważnego biletu oraz 30 wezwań do zapłaty.

Była to już kolejna odsłona akcji "Bezpieczny powrót", w ramach której inspektorzy ruchu MPK, jadąc w swoich cywilnych ubraniach, zwracają uwagę na wszystkie zachowania, które przeszkadzają pasażerom, a więc m.in. na osoby palące papierosy, pijące alkohol, śmiecące oraz agresywne i wulgarne. W przypadku zagrożenia bezpieczeństwa podróżujących powiadamiani są strażnicy miejscy, którzy w radiowozie jadą w bliskiej odległości kontrolowanego autobusu czy tramwaju.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
kontroler
Kraków
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.