TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków ma swoich komunikacyjnych Liderów [FILM]
TransInfo.pl - Opublikowano: 18.11.2019 13:30:15
Kraków ma swoich komunikacyjnych Liderów [FILM]

15 listopada miało miejsce uroczyste wręczenie odznak "Lidera Jakości" dla kierowców i motorniczych MPK Kraków.

15 listopada miało miejsce uroczyste wręczenie odznak "Lidera Jakości" dla kierowców i motorniczych MPK Kraków.

Zarząd MPK w Krakowie już po raz jedenasty wyróżnił najlepszych pracowników wśród motorniczych i kierowców wręczając im specjalne odznaki "Lidera Jakości".

Otrzymały je osoby, które nie spowodowały ani jednej kolizji lub wypadku, wyróżniające się kulturą zachowania i komunikowania się z pasażerami oraz dyspozycyjnością.

Liderzy Jakości

W tym roku krakowskie odznaki "Lidera Jakości" otrzymali:

• Robert Nosek z zajezdni autobusowej Bieńczyce,

• Piotr Trojański z zajezdni autobusowej Płaszów,

• Witalij Furyk z zajezdni autobusowej Wola Duchacka,

• Piotr Żywiński z zajezdni tramwajowej Nowa Huta,

• Janusz Więckowski z zajezdni tramwajowej Podgórze.

Do tytułu "Lidera Jakości" było nominowanych kolejnych sześć osób: Artur Budek (zajezdnia tramwajowa Nowa Huta), Tomasz Stępień (zajezdnia tramwajowa Podgórze), Michał Domagała (zajezdnia autobusowa Bieńczyce), Artur Furko (zajezdnia autobusowa Wola Duchacka), Tadeusz Strzeboński (zajezdnia autobusowa Płaszów) i Janusz Warchoł (inspektor ruchu MPK). Tym osobom bardzo niewiele zabrakło, aby cieszyć się z odznaki "Lidera Jakości".

– Wszystkim nagrodzonym należą się duże gratulacje, bo tytuł "Lidera Jakości" wcale nie jest łatwo zdobyć. W sumie do tej pory, a więc przez 11 lat istnienia tej odznaki trafiły one do zaledwie 65 pracowników MPK SA. Nic dziwnego, że są to najlepsi pracownicy poszczególnych zajezdni tramwajowych i autobusowych. Są to osoby, które wzorowo wywiązywały się ze swoich obowiązków, a na ich pracę nie poskarżył się żaden z pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej – powiedział Grzegorz Dyrkacz, wiceprezes MPK SA w Krakowie ds. Zarządzania Przewozami.

Krakowskie wyróżnienia 

Poza tymi osobami wyróżnienia oraz nagrody otrzymali również prowadzący, którzy wykazali się dużą empatią i profesjonalizmem udzielając pomocy innym osobom. Pisemne gratulacje przesłał im prezydenta Krakowa Jacek Majchrowski. Postawy gratulował im również obecny na spotkaniu Jacek Cholewa, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie.

Wyróżnienia otrzymali kierowcy i motorniczowie MPK:

• Monika Szczepańska i Rafał Banaś, którzy podczas swojej pracy pomogli w odnalezieniu zaginionych osób,

• Izabella Tomana za udzielenie pomocy pobitej osobie,

• Damian Szynal, który udzielił pierwszej pomocy potrąconej na przejściu dla pieszych osobie,

• Grzegorz Zięba, który zachował zimną krew i zablokował drogę kierowcy samochodu jadącego prosto na osoby przechodzące przez przejście dla pieszych,

• Krzysztof Kruszyna i Piotr Zych, za reakcję w trudnej sytuacji, gdy zauważyli podejmowaną przez mężczyznę próbę samobójczą.

– Bardzo doceniam postawę każdej z tych osób. Pomimo trudnych sytuacji reagowali profesjonalnie i odważnie, aby przyjść z pomocą rannemu pasażerowi czy też pomóc w odnalezieniu zaginionych, a nawet ratując życie drugiej osobie – mówił podczas spotkania Jacek Cholewa, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
nagroda
MPK Kraków