TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków: Nie było fałszywych kontroli biletów
KONTROLER, KRAKÓW, RENOMA TransInfo.pl - Opublikowano: 12.10.2020 18:00:08
Kraków: Nie było fałszywych kontroli biletów

Kraków dementuje informacje o fałszywych kontrolerach biletów.

Jak informuje krakowski magistrat, w ostatnim czasie w mediach pojawiły się informacje o fałszywych kontrolerach biletów w pojazdach komunikacji miejskiej, m.in. w autobusie linii 139.

Po kontroli materiałów wideo przestrzeni pasażerskiej z wytypowanych pojazdów w pierwszej jak i w drugiej kolejności Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie nie potwierdza żadnego tego typu przypadku.

-"Warto zaznaczyć, że sytuacja polegająca na zbieganiu się kontroli w danym pojeździe jest jak najbardziej prawdopodobna. Zespoły kontrolerów nie pracują według ściśle określonego planu, jest on czynnikiem dostosowującym się do warunków pracy, a te zmieniają się w zależności od napełnienia pojazdów, liczbą dokonanych ujawnień oraz zachowań pasażerów tłumaczy miasto i dodaje:

-"Zważywszy na fakt, że tylko 50 proc. ogólnej liczy kontrolerów przeprowadza czynności kontrolne w jednolitym stroju służbowym, zatwierdzonym przez ZTP, uprawnienie do dokonywania kontroli w przypadku pozostałych kontrolerów zidentyfikować można na podstawie identyfikatora."

Czas Renomy

W myśl krakowskiej umowy wykonawca usługi, czyli Zakłady Wielobranżowe Renoma Sp. z o.o. ma wykonać nie mniej niż 27 tys. kontroli miesięcznie w miesiącach od września do czerwca i 18,9 tys. w miesiącach wakacyjnych. Zazwyczaj poziom wykonanych kontroli jest wyższy o około 18 proc., co daje w miesiącach od września do czerwca do 31.800 kontroli. Grupa kontrolująca (2-osobowa, 3-osobowa) w ciągu 8 godzin pracy dziennie wykonuje do 50 kontroli.

Kontroler przystępujący do kontroli dokumentów przewozu i w trakcie jej musi mieć identyfikator umieszczony w dobrze widocznym dla pasażera miejscu.

Krakowski identyfikator służbowy kontrolera zawiera:

  • nazwę "Komunikacja Miejska w Krakowie - Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie";

  • zdjęcie kontrolera;

  • numer identyfikacyjny kontrolera;

  • okres ważności identyfikatora;

  • zakres upoważnienia;

  • pieczęć i podpis wystawcy;

  • hologram.



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też: