TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków wraca z przystankami na żądanie. Od jutra
TransInfo.pl - Opublikowano: 23.06.2020 18:00:30
Kraków wraca z przystankami na żądanie. Od jutra ; fot. MPK Kraków

Od środy, 24 czerwca, krakowscy pasażerowie znów będą korzystać z przycisków.

Od środy, 24 czerwca, krakowscy pasażerowie znów będą korzystać z przycisków.

To efekt decyzji Głównego Inspektora Sanitarnego, która umożliwiła włączenie klimatyzacji w tramwajach i autobusach oraz w trosce o komfort pasażerów podróżujących komunikacją miejską.

Tym samym prowadzący pojazdy nie będą już otwierać wszystkich drzwi na przystankach.

Dotyczy to także przystanków na żądanie. Jednocześnie przypominamy, że MPK Kraków prowadzi cały czas dezynfekcję wszystkich tramwajów i autobusów, w tym przede wszystkim tych elementów, których dotykają pasażerowie, a więc właśnie wszystkich przycisków, uchwytów, poręczy, automatów biletowych i kasowników

Maski włóż!

MPK Kraków przypomina też pasażerom o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas podróży tramwajami i autobusami. W tym działaniu inspektorów ruchu MPK Kraków wsparli policjanci. Cześć osób nie stosuje się bowiem do rozporządzenia rządu, które nakłada obowiązek zakrywania ust i nosa podczas podróży komunikacją miejską. Niestety nie wystarczyły przypomnienia o tym wyświetlane na monitorach zamontowanych w pojazdach i komunikaty głosowe emitowane z głośników

Wspólna akcja rozpoczęła się 22 czerwca. Kontrole rozpoczęły się o 8.00 i były prowadzone do 16.00 na trasie z Krowodrzy Górki do Małego Płaszowa P+R oraz z Bronowic Małych do Nowego Bieżanowa P+R.

Tylko jednego dnia prowadzenia akcji, 22 czerwca w sumie skontrolowano 10 linii (linie nr 3, 8, 9, 13, 14, 19, 20, 24, 49, 50). Pouczono 63 osoby, które nie stosowały się do obowiązujących przepisów i podczas podróży nie posiadały maseczek.

Akcja będzie powtarzana na najbliższe dwa tygodnie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bezpieczeństwo
pasażer
Kraków