TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Krakowscy gimnazjaliści także pojadą za darmo
TransInfo,pl - Opublikowano: 13.09.2017 10:49:26 2 komentarze
Krakowscy gimnazjaliści także pojadą za darmo

Obecnie w Krakowie z możliwości darmowego przejazdu komunikacją miejską korzystają uczniowie szkół podstawowych. Prezydent Jacek Majchrowski chce objąć ulgą także gimnazjalistów.

Prezydent Jacek Majchrowski podpisał projekt uchwały, która pozwoli gimnazjalistom korzystać bezpłatnie z komunikacji miejskiej w czasie roku szkolnego (do 30 czerwca 2018 roku). Teraz projektem zajmą się krakowscy radni miejscy.

Prezydent przychylił się do postulatów rodziców uczniów gimnazjów i dał "zielone światło" do objęcia tymi przepisami również gimnazjalistów.

–"Właśnie podpisałem projekt uchwały, która pozwoli gimnazjalistom korzystać bezpłatnie z komunikacji miejskiej. Nie mam wątpliwości, że radni przychylą się do tej propozycji – mówi Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Przypomnijmy, obecnie w Krakowie z możliwości darmowego przejazdu komunikacją miejską korzystają uczniowie szkół podstawowych (od 1 do 7 klasy).

Co ważne, do czasu podjęcia decyzji przez Radę Miasta Krakowa, w mocy pozostają przepisy uchwalone 30 marca 2016 roku. Zgodnie z ich założeniem uprawnienia do bezpłatnych przejazdów Komunikacją Miejską w Krakowie przysługują:

• wszystkim dzieciom od urodzenia do czasu rozpoczęcia obowiązku szkolnego – na podstawie oświadczenia rodzica/opiekuna podróżującego z dzieckiem,

• uczniom krakowskich szkół podstawowych, w okresie roku szkolnego, tj. od 1 września do 30 czerwca – na podstawie ważnej legitymacji szkolnej ucznia szkoły podstawowej zlokalizowanej na terenie Gminy Miejskiej Kraków, wydanej według wzoru określonego przez ministra właściwego do spraw edukacji narodowej.

Uprawnione dzieci mogą bezpłatnie podróżować wszystkimi tramwajami i autobusami Komunikacji Miejskiej w Krakowie na liniach miejskich i aglomeracyjnych w strefie biletowej I (miasto Kraków) i II (aglomeracja).

Przypominamy, że tak jak w minionym roku szkolnym 2016/2017 uczniowie pozostałych szkół podstawowych, zlokalizowanych poza granicami Krakowa, mają nadal uprawnienie do przejazdów na podstawie biletów ulgowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
ulga
BKM
ZIKiT Kraków
  • vonLobnitz – 16.09.2017

    Kiedy Bielsko, Panie Krywult?

  • kku – 05.12.2017

    Wybory

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.