TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kto dostarczy e-bilet i biletomaty dla Sochaczewa?
TransInfo.pl - Opublikowano: 19.07.2019 12:00:57
Kto dostarczy e-bilet i biletomaty dla Sochaczewa? fot. UM Sochaczew

W Sochaczewie pojawią się biletomaty stacjonarne i stanowisko obsługi e-biletu

Gmina Miasto Sochaczew zaprosiła potencjalnych wykonawców do złożenia ofert w przetargu nieograniczonym na dostawę i montaż biletomatów stacjonarnych oraz stanowiska sprzedaży i personalizacji biletu okresowego w ramach realizacji projektu pod nazwą: "Sochaczewski Eko-bus".

Inwestycja jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Zamówienie ma być zrealizowane do dnia 10 grudnia.

Dostawa biletomatów

Firma, która wygra przetarg będzie zobowiązania do dostawy i montażu dwóch automatów biletowych stacjonarnych. Mają to być urządzenia przeznaczone do doładowania elektronicznych biletów okresowych oraz do sprzedaży jednorazowego biletu papierowego w taryfie zgodnej z wymaganiami zamawiającego. Zakupiony jednorazowy bilet papierowy będzie wymagał skasowania. Automaty będą pobierać opłaty poprzez stykowe karty płatnicze (co najmniej Mastercard oraz Visa) oraz zbliżeniowe karty typu Mastercard PayPass oraz Visa PayWave. Dodatkowo zastosowane rozwiązanie obsługujące karty płatnicze musi umożliwiać autoryzację transakcji płatniczej kodem PIN.

Ponadto, biletomaty przyjmą bilon i banknoty. Urządzenia będą mogły wydawać resztę w bilonie i banknotach. Automaty muszą posiadać kolorowy wyświetlacz typu TFT o przekątnej wynoszącej co najmniej 15 cali, w układzie poziomym. Biletomaty powinny być wyposażone w ekran dotykowy typu touchscreen z funkcjonalnością umożliwiającą przesuwanie tekstu na ekranie. Biletomaty muszą posiadać wbudowany czytnik biletu elektronicznego. Czytnik przeznaczony ma być do doładowania elektronicznego bilet okresowego. Powinien też umożliwić odczyt oraz zakodowanie kontraktu na elektronicznej karcie bezstykowej w systemie biletu elektronicznego.

Stanowisko e-biletu

Zamówienie obejmuje również uruchomienie stanowiska wytwarzania i personalizacji okresowego biletu elektronicznego. System biletu elektronicznego ma składać się ze stanowiska produkcji i personalizacji okresowego biletu na komunikację miejską uwzględniającego ulgi wynikające z Sochaczewskiej Karty Mieszkańca, który ma być aktualizowany w biletomatach i kontrolowalny w autobusach.

Obowiązkiem wykonawcy będzie wyposażenie punktu personalizacji i sprzedaży kart E-bilet zlokalizowanego w kasie zamawiającego w komplet urządzeń umożliwiających wydawanie, ładowanie oraz personalizację kart E-biletu oraz w materiały eksploatacyjne umożliwiające personalizację 1 000 sztuk kart (które ma również dostarczyć wykonawca). Punkt Personalizacji i Sprzedaży Kart musi być wyposażony w koder kart, służący do przeprowadzania transakcji odczytu i zapisu na kartach oraz drukarkę drukującą faktury lub paragony.

Warunki przetargu

Miasto ustaliło termin składania ofert na dzień 19 lipca. Z kolei do kryteriów oceny ofert należą: cena (60%), gwarancja jakości i rękojmia (40%).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
bilet
biletomat
Sochaczew
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.