TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kto przyspieszy autobusy w Nowym Sączu?
- Opublikowano: 11.07.2019 15:30:14
Kto przyspieszy autobusy w Nowym Sączu?; fot. MZK Nowy Sącz

MPK Nowy Sącz drugi raz szuka firmy która przyspieszy autobusy.

MPK Nowy Sącz chce przyspieszyć swoje autobusy. Chodzi o nadanie im priorytetu przejazdu przez skrzyżowania.

Aktualnie przewoźnik szuka firmy, która podjęłaby się takiego zadania. I to już po raz drugi. Poprzednio wpłynęła jedna oferta od firmy – Zakład Usługowo-Produkcyjny ELSTOP, jednak cena oferty (934 800 PLN), znacząco przekraczała budżet zamawiającego (480 930 PLN).

Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej – z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu pod nazwą: "Rozbudowa niskoemisyjnego systemu transportu publicznego aglomeracji sądeckiej". Realizacja ma nastąpić w ciągu 10 miesięcy od podpisania umowy.

Pakiet obowiązków

Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż systemu preferencji dla komunikacji miejskiej na dwóch skrzyżowaniach, w tym:

- przygotowanie i wykonanie stosownych opracowań projektowych koniecznych do realizacji przedmiotu zamówienia,

- uzyskanie wszystkich wymaganych uzgodnień z właściwymi jednostkami i organami administracji oraz przewidzianych prawem decyzji i zezwoleń,

- niezbędne dostosowanie istniejącej infrastruktury sterowania ruchem ulicznym do realizacji przedmiotu zamówienia,

- instalacja nowych urządzeń dla zapewnienia oczekiwanych parametrów użytkowych oraz bezpieczeństwa użytkowników systemu,

- instalacja systemów łączności dla potrzeb przepływu informacji pomiędzy poszczególnymi urządzeniami systemu,

- uruchomienie systemu i doprowadzenie go do pełnej funkcjonalności.

Cele i zadania

Rozbudowany system ma realizować zadania postawione podczas budowy systemu preferencji dla autobusów miejskich w roku 2012, tj. ma on minimalizować liczbę zatrzymań i czas oczekiwania na sygnał zielony przez pojazdy komunikacji miejskiej, w konsekwencji, skracając realny i odczuwalny czas podróży autobusami komunikacji miejskiej, poprawiając w tym aspekcie jego konkurencyjność wobec transportu indywidualnego. Zaprojektowane i wdrożone programy sygnalizacji świetlnej powinny realizować obsługę zgłoszeń od autobusów w zależności od poziomu żądanego priorytetu oraz bieżących warunków ruchu na skrzyżowaniu. Nowy system ma wykorzystywać informacje z ITS (systemu dostarczonego przez firmę GMV), w szczególności w zakresie lokalizacji pojazdu oraz jego punktualności. System ma być zaprojektowany w sposób otwarty, co ma ułatwić jego rozbudowę o kolejne skrzyżowania lub możliwość dołączenia dodatkowych autobusów.

Przedsięwzięciem są objęte dwa skrzyżowania ulic: Węgierskiej – Piramowicza oraz Węgierskiej – Biegonickiej – Elektrodowej.

Zapytanie ofertowe

Wybór firmy, z którą zostanie podpisana umowa odbywa się w procedurze zapytania ofertowego. Wykonawcy zainteresowani zamówieniem mogą składać oferty do dnia 16 lipca. Jedynym kryterium oceny ofert jest cena.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
ITS
Nowy Sącz
MPK Nowy Sącz
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.