TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kupisz bilet przez internet - dowiesz się o opóźnieniu
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 09.02.2020 19:00:35
Kupisz bilet przez internet - dowiesz się o opóźnieniu

PKP zadeklarowało, że kupując bilet przez internet przyjdzie do nas sms lub mail o ew. opóźnieniu pociągu.

PKP zadeklarowało, że kupując bilet przez internet przyjdzie do nas sms lub mail o ew. opóźnieniu pociągu.

Pasażerowie kolei kupując bilet przez internet będą mogli dostać powiadomienie sms-em lub na maila, gdy ich pociąg będzie opóźniony powyżej pięciu minut lub gdy wystąpią inne trudności na trasie przejazdu - poinformowały w czwartek Polskie Koleje Państwowe SA.

Testy Bilkomu

Pod koniec stycznia rozpoczęły się testy nowej usługi dostępnej w serwisie Bilkom – internetowym serwisie sprzedaży biletów kolejowych.

Jak informuje kolejowa spółka, pasażer, który kupi bilet w aplikacji Bilkom, otrzyma na wskazany przy zakupie numer telefonu lub adres poczty elektronicznej informację o opóźnieniu pociągu, którym zamierza podróżować.

Jedna apka

-"Dzięki takiej usłudze podróżni nie muszą instalować dodatkowych aplikacji, poprzez które przekazywane są informacje o kursowaniu pociągów. Co ważne, poprzez Bilkom można kupować także bilety na połączenia z przesiadkami, obsługiwane przez różnych przewoźników" - napisano w komunikacie.

Stworzony i obsługiwany przez PKP Informatykę serwis Bilkom jest dostępny od początku 2018 r. w formie strony internetowej oraz aplikacji na urządzenia mobilne. Aktualnie można kupić w nim bilety na podróże pociągami: PKP Intercity, PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście, Polregio, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich. Bilkom jest ponadto jedynym sklepem internetowym, w którym można kupić także Wspólny Bilet na podróż realizowaną przez te koleje.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
kolej