TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Linią 192 łatwiej na przystanek PKM Gdynia Stadion
TransInfo.pl - Opublikowano: 09.03.2018 11:30:19
Linią 192 łatwiej na przystanek PKM Gdynia Stadion (foto: gdynia.pl)

Będzie można łatwiej i szybciej dojechać na przystanek PKM Gdynia Stadion. Już od 11 marca w życie wchodzą zmiany w rozkładzie jazdy autobusowej linii 192.

Będzie można łatwiej i szybciej dojechać na przystanek PKM Gdynia Stadion. Już od 11 marca w życie wchodzą zmiany w rozkładzie jazdy autobusowej linii 192.

Część kursów pojedzie po trasie wydłużonej o ulice Olimpijską, Sportową i Łużycką, zadbano też o dopasowanie do nowego rozkładu kolejowego.

Zmiany zaczną funkcjonować już od najbliższej niedzieli, 11 marca. W skrócie: gdynianie łatwiej zintegrują swoją podróż autobusem z pociągami Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. To ukłon w stronę tych, którzy chcą skorzystać z przesiadki. Pomoże w tym linia 192, która na części kursów zmieni swoją trasę.

Przypomnijmy, że autobusy standardowo kursują od Płyty Redłowskiej do przystanku Witomino Leśniczówka 01. Linia 192 poza trasą, która była wyznaczona do tej pory, teraz będzie poruszać się w wyznaczonych kursach dodatkowo ulicami Olimpijską, Sportową i Łużycką, pomijając przy tym przystanek Stadion Miejski przy ulicy Małokackiej. Tym samym zawiezie pasażerów bezpośrednio pod stację PKM Gdynia Stadion. Dodatkowo rozkład jazdy linii 192 został przez ZKM Gdynia przygotowany tak, żeby współgrał z nowym rozkładem PKM. Sygnał do zmian dały badania marketingowe przewoźnika.

- Chodzi o to, żeby dowozić naszych pasażerów do stacji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Gdynia Stadion. W świetle naszych badań marketingowych nawet pasażerowie, którzy sami są niezainteresowani dojazdem do tej stacji i tak uważają, że jednak autobusy powinny w wybranych kursach dojeżdżać w tym kierunku – mówi prof. dr hab. Olgierd Wyszomirski, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni.

Pasażerowie, którzy chcą połączyć podróż autobusem z pociągiem PKM, będą mogli od 11 marca skorzystać z 19 kursów w każdy z dni powszednich i 11 kursów w sobotę w kierunku Płyty Redłowskiej, natomiast w kierunku Witomina zmienioną trasą pojedzie odpowiednio 15 i 9 kursów. Autobusy będą zatrzymywać się po drodze na przystankach przy ulicy Łużyckiej, Sportowej i Olimpijskiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdynia
PKM
ZKM Gdynia
linia
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.