TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Linie Sezonowe 2016: Bydgoszcz
UM BYDGOSZCZ TransInfo.pl - Opublikowano: 29.04.2016 14:06:26 1 komentarz
fot. bydgoszcz.pl

W najbliższy weekend uruchomione zostaną ponownie linie turystyczne obsługiwane zabytkowym taborem. Miejskimi autobusami w sezonie letnim łatwiej będzie dojechać do Myślęcinka, Ostromecka i ogrodów działkowych przy ul. Inwalidów.


Uruchomienie Bydgoskich Linii Turystycznych zaplanowano na sobotę (30 kwietnia). W maju i czerwcu br. linie turystyczne będą kursowały okazjonalnie po ogłoszeniu, natomiast regularne kursy w weekendy rozpoczną tradycyjnie od początku wakacji letnich. W dniach 30 kwietnia oraz 1 i 3 maja. uruchomione zostaną następujące linie turystyczne obsługiwane pojazdami historycznymi:

  • linia tramwajowa nr 0 na trasie Bałtycka - Jagiellońska - Las Gdański
  • linia autobusowa nr 100 na trasie Stary Rynek - Myślęcinek
  • linia autobusowa nr 102 na trasie Stary Rynek - Exploseum

Turystyczna linia tramwajowa, która od tego roku będzie kursowała po Bydgoszczy z numerem "0", jest obsługiwana przez wagony retro typu Herbrand i 5N. Autobusowe linie turystyczne będą także obsługiwane historycznymi pojazdami. W tym roku obsługę linii nr 100 i 102 będą zapewniały zabytkowe Jelcze "Ogórki" RTO, Mercedes O305, Ikarusy i Jelcz M-11. Przebieg tras skonstruowany został w taki sposób, aby umożliwić pasażerom szybkie i przyjemne dotarcie do najciekawszych miejsc w Bydgoszczy, takich jak Stare Miasto, Wyspa Młyńska, Myślęcinek, Muzeum Wodociągów, ulica Gdańska, Exploseum i wiele innych.


Bydgoski Tramwaj Wodny

Okres żeglugowy w roku 2016 rozpoczyna się 30 kwietnia, zaś jego zakończenie zaplanowane jest na 11 września. W okresie żeglugowym 2016, z uwagi na remont Śluzy Okole, trasa Szlakiem Śluz nie zostanie uruchomiona. W zamian uruchomiona zostanie trasa Wschodnia, pozwalająca dopłynąć do Brdyujścia. Bilety na rejsy sprzedawane będą na pokładzie statków przez umundurowaną załogę.


Autobusem do Ostromecka

Linią nr 75 od soboty w weekendy będzie można dojechać do zespół pałacowo-parkowego w Ostromecku. Jest to połączenie sezonowe, które funkcjonuje w soboty, niedziele i święta w okresie od 30 kwietnia do 25 września. Autobusy linii nr 75 w roku 2016 będą kursowały na nowej trasie: Przylesie (pętla) - Korfantego - Twardzickiego - Peplińska - Orląt Lwowskich - Niepodległości - Wyzwolenia - Fordon Rynek - Most Fordoński - Strzyżawa - Ostromecko.


Na okres letni wprowadzone zostaną też zmiany w regularnych liniach funkcjonowaniu komunikacji autobusowej. Zwiększona zostanie liczba kursów linii autobusowej nr 52 w dni wolne realizowanych na wydłużonej trasie z Błonia do Myślęcinka. Oznaczone kursy linii autobusowej nr 73 z Kapuścisk będą realizowały kursy wariantowe do działek zlokalizowanych w rejonie ul. Inwalidów (pętla Sygnałowa).

Stałe zmiany na innych liniach


Od 2 maja wprowadzone zostaną tez drobne korekty rozkładów jazdy linii autobusowych nr 61, 64, 68 i 91. Ze wszystkimi szczegółami zmian oraz taryfami opłat można zapoznać się na stronie www.zdmikp.bydgoszcz.pl.


Sprawdź też:
Bydgoszcz
ZDMiKP Bydgoszcz
Linie Sezonowe 2016
  • am – 06.05.2016

    jedna z lepszych organizacji linii turystycznych, dużo linii, dużo kursow, fajne pojazdy

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.