TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Linie Sezonowe 2016: Wrocław szuka operatora
WROCLAW.PL TransInfo.pl - Opublikowano: 05.05.2016 14:00:26
fot. wikipedia

Trwa konkurs na obsługę zabytkowych linii tramwajowych, które w sezonie letnim będą kursować po Wrocławiu. Oferenci mają czas na składanie ofert do 20 maja. Jeśli formalności pójdą zgodnie z planem zabytkowe składy wyjadą na trasy 28 maja.

Trwa konkurs na obsługę zabytkowych linii tramwajowych, które w sezonie letnim będą kursować po Wrocławiu. Oferenci mają czas na składanie ofert do 20 maja. Jeśli formalności pójdą zgodnie z planem zabytkowe składy wyjadą na trasy 28 maja.

Urząd miejski pod koniec kwietnia ogłosił konkurs otwarty na obsługę zabytkowych linii tramwajowych, które są jedną z popularniejszych atrakcji Wrocławia. Gmina na ten cel przeznacza 40 tysięcy złotych. Bilety będą w takich samych cenach, jak w roku ubiegłym:

  • ulgowy ? 2 zł,
  • w obie strony ? 3 zł,
  • pełnopłatny ? 4 zł,
  • w obie strony ? 6 zł,
  • za przejazd na trasie z przewodnikiem: ulgowy ? 2 zł, pełnopłatny ? 3 zł.

W ogłoszeniu czytamy również, że kursy tramwajów odbywać się mają: w sobotę przez 6 godzin, w tym 2 godziny z przewodnikiem, i w niedzielę przez 7 godzin. W tym roku pojawi się ciekawa nowość w ofercie. Tramwaje nie tylko będą jeździć na trasie centrum-Hala Stulecia. Przez część dnia mają kursować wokół największych zabytków Rynku i okolic. Przejażdżki będą wzbogacone usługami profesjonalnego przewodnika, który opowie o historii tych miejsc. Linie turystyczne mają kursować od 28 maja do 31 października.

Poza regularną, sezonową linią tramwajową we Wrocławiu można wybrać się na przejażdżkę zabytkowymi składami również na zasadach komercyjnych.

W mieście jest kilka odrestaurowanych zabytkowy tramwajów. Linke Hofmann Berolina ?Jaś i Małgosia? (1901 r.), Linke Hofmann ?Juliusz? (1922), Linke Hofmann ?Baba Jaga? (1925) i Konstal 102N ?Strachotek? (1974). Pod koniec 2013 roku do floty zabytkowych tramwajów dołączył też ?Mikołaj? odrestaurowany przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia. Składy można wypożyczać na wycieczki na komercyjnych zasadach.

Pięknym, niebieskim tramwajem typu Konstal N mogą pochwalić się też miłośnicy z Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego. Na swój skład mówią pieszczotliwie ?Enusia?. Zabytkowy tramwaj również można wypożyczyć na zorganizowaną wycieczkę na zasadach komercyjnych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Linie Sezonowe 2016
Wrocław
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.