TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Łódź zmienia rozkład i umożliwi zawieszenie migawki
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 22.03.2020 15:00:58
Łódź zmienia rozkład i umożliwi zawieszenie migawki; fot. UM Łódź

Łódź wprowadza kolejne zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej.

Więcej kursów w godzinach dojazdu mieszkańców do pracy ma pojawić się od poniedziałku, 23 marca w zmienionym rozkładzie jazdy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi.

W związku z epidemią koronawirusa MPK-Łódź umożliwi też zawieszenie ważności biletu okresowego przez internet.

Rozkładowe modyfikacje

W związku z pandemią koronawirusa i zamknięciem wszystkich placówek oświatowych, kin i teatrów, punktów gastronomicznych oraz ograniczeniem funkcjonowania wielu firm, od minionego wtorku w Łodzi w dni robocze obowiązują sobotnie rozkłady jazdy MPK z wydłużonymi porannymi i popołudniowymi szczytami komunikacyjnymi.

Teraz – jak informuje zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu Maciej Sobieraj - miejski przewoźnik wprowadza kolejne modyfikacje, zgodnie z przesłanymi przez pasażerów uwagami. "Jesteśmy w stałym kontakcie z największymi zakładami pracy w Łodzi i reagujemy na zgłoszenia" – zapewnił.

W związku z tym od poniedziałku zmienią się rozkłady jazdy kilku linii autobusowych i tramwajowych, co ma ułatwić mieszkańcom dotarcie do pracy.

Co się zmieni?

Poinformowano m.in., że linia G1 zyska dodatkowy poranny kurs o godz. 5.31 z Retkini; na linii 2 przesunięto pierwszy poranny kurs na godz. 4.44 z pętli Kochanówka; na linii 8 i 96C będzie więcej kursów w szczycie porannym i popołudniowym; na linii 10A pojawi się dodatkowy kurs z pętli Widzew Augustów o 4.36; linia 64A zyska dodatkowy kurs do pętli Urząd Skarbowy Widzew o 21.45 i powrotny o 22.17; na linii 72 w godz. 13-14 wszystkie kursy z placu Niepodległości zostaną skierowane przez Olechów Przemysłowy jako 72B i wszystkie kursy linii 72 będą obsługiwane autobusami przegubowymi; na linii W pojawią się kursy o 13.16 i 20.57 z ronda Inwalidów, oraz o 13.50 i 21.43 z dworca Łódź Dąbrowa; na linii N1A wybrane kursy obsługiwane będą autobusem przegubowym.

Wcześniej wprowadzono zmiany na linii G1/G2, a od piątku na linii 69A zostały dołożone dodatkowe kursy.

Zawieś migawkę

Od poniedziałku 23 marca MPK-Łódź umożliwi przesunięcie ważności posiadanego biletu okresowego przez internet.

Usługa ma zostać uruchomiona na stronie www.migawka.lodz.pl, gdzie wypełniając formularz będzie można wybrać nową datę rozpoczęcia kontynuacji ważności biletu.

Można to zrobić tylko raz i nowy termin obowiązywania biletu musi dotyczyć 2020 roku. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
rozkład
Łódź