TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Łódzkie przystanki jako świetlne wyspy - akcja MPK z AMS
TransInfo.pl - Opublikowano: 19.06.2019 15:30:01
Łódzkie przystanki jako świetlne wyspy - akcja MPK z AMS

W ciągu roku swój wygląd ma zmienić 250 przystanków - informuje MPK-Łódź. Rewitalizację wiat rozpoczęła firma AMS.

W Łodzi rozpoczęto rewitalizację wiat przystankowych. Jedna z nich wyposażona została w ładowarki do telefonów i panel cyfrowy informujący o utrudnieniach w ruchu miejskim. W ciągu roku swój wygląd ma zmienić 250 przystanków - informuje łódzkie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Rewitalizację łódzkich wiat przystankowych rozpoczęła firma AMS. Jak zapewniają jej przedstawiciele, każda z nich będzie przypominała "wyspę świetlną".

Nowy wyraz estetyczny

Pierwsze cztery zrewitalizowane wiaty znajdują się na ul. Piotrkowskiej przy pl. Niepodległości. Zamontowano w nich energooszczędne oświetlenie LED, listwy oświetlające wnętrze wiaty, wymieniono szyby oraz ławki. W wiatach znajdują się również nowe, szklane gabloty na rozkłady jazdy.

Jak mówi prezes AMS Marek Kuzaka, dzięki zmianom, które przeprowadza firma, "łódzkie ulice zyskają nowy wyraz estetyczny".

-"Do oświetlenia wnętrza wiaty, rozkładu jazdy, znaku przystankowego oraz gablot reklamowych zastosowaliśmy energooszczędną technologię LED. Wiaty mogą też, w zależności od potrzeb, być wyposażone w dodatkowe urządzenia multimedialne, takie jak Wi-Fi czy mp3" – deklaruje Kuzaka.

Z ładowarką

Jedna z wiat dodatkowo została wyposażona w panel cyfrowy oraz ładowarki do telefonów. Cyfrowy citylight umożliwia prezentowanie reklam oraz plansz z treściami redakcyjnymi i miejskimi. Dzięki temu pasażerowie oczekujący na autobusy i tramwaje mają okazję zobaczyć nie tylko reklamy, ale także informacje dotyczące utrudnień w ruchu czy osób zaginionych.

Oprócz komunikatów reklamowych i aktualnych informacji lokalnych, na ekranach widoczny jest pasek informacyjny z datą, godziną i prognozą pogody. Ponadto, nośnik wyposażony jest w panel boczny z przyciskiem umożliwiającym wyświetlenie mapy okolicy oraz z ładowarkami ze złączem USB, dzięki którym można na przystanku bezpłatnie doładować telefon.

"Część naszych pasażerów dopytuje o możliwość montażu ładowarek USB w pojazdach. Dostępność takich ładowarek na niektórych przystankach na pewno spełni ich oczekiwania" – podkreśla dyrektor wykonawczy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi Krzysztof Kamiński. Dodaje, że to na razie pilotażowe rozwiązanie, które łodzianie mogą przetestować. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przystanek
Łódź
AMS