TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Maszynista - zawód z pasją [FILM]
KOLEJE MAZOWIECKIE TL, Transinfo - Opublikowano: 25.11.2016 00:45:35
Maszynista - zawód z pasją

Dwie historie z życia z okazji Święta Kolejarza

Już dziś Święto Kolejarza ? szczególny dzień dla wszystkich osób związanych ze służbą na kolei. Z tej okazji Koleje Mazowieckie udostępniły dwie relacje filmowe: Mariusza Dąbrowskiego i Rafała Kamińskiego, na co dzień prowadzących pociągi Kolei Mazowieckich. Opowiadają w nich o tym, co związało ich z żelaznymi szlakami.
Maszynista to zawód wymagający wielu zdolności, trudny i odpowiedzialny, bardzo restrykcyjny jeśli chodzi o wymagania zdrowotne. To praca zmianowa, często w święta, czy w nocy ? niebezpodstawnie więc jest nazywana służbą.

Święto Kolejarza to oczywiście nie tylko święto maszynistów. To także szczególny dzień dla kasjerów biletowych, kierowników pociągów, dyspozytorów, manewrowych, dyżurnych ruchu i wielu innych, którzy na co dzień dbają o to żebyśmy szczęśliwie dotarli do celu. Dlatego szczególnie w tym dniu ? w Święto Kolejarza ? przypomnijmy o tym, że służba kolejarska jest potrzebna, wyjątkowa i ważna.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
maszynista
Święto Kolejarza
wspomnienia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.