TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mera i Mennica z nowymi biletomatami w Poznaniu
TransInfo.pl - Opublikowano: 10.02.2020 12:30:14
Mera i Mennica z nowymi biletomatami w Poznaniu; fot. UM Poznań

Poznańska sieć biletomatów komunikacji miejskiej powiększy się o 33 urządzenia.

Biletomaty stawiane są przez dwie firmy: Mera Operator, z którą Zarząd Transportu Miejskiego współpracuje od 2019 roku oraz Mennicę Polską. Pierwsza z nich postawi 25 urządzeń, druga - 8.

-"Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów Miasto Poznań konsekwentnie zwiększa standard obsługi - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Jednym z udogodnień jest stale rozbudowywana sieć sprzedaży biletów, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że ich dostępność i łatwość zakupu jest niezwykle istotna dla podróżujących komunikacją miejską.

Mera premiera

Pierwsze trzy automaty firmy Mera Operator stoją już na poznańskich przystankach: "Ratajczaka" i "Os. Czecha" oraz na rynku w Kórniku, a pasażerowie mogą z nich korzystać. Do połowy 2020 r. uruchomione zostanie kolejnych 22 urządzeń. Nowe biletomaty zostaną zamontowane przy ważnych węzłach komunikacyjnych, z których korzysta duża liczba pasażerów oraz na osiedlach, gdzie liczba miejsc sprzedaży biletów jest aktualnie niewystarczająca, jak np. na Strzeszynie czy Kiekrzu.

Biletomaty to nowoczesne i ekologiczne automaty stacjonarne BS-10, które umożliwią przeprowadzenie szybkich transakcji kartami zbliżeniowymi, stykowymi oraz telefonami komórkowymi i gotówką. Urządzenia pozwalają na doładowanie karty PEKA i zakup biletów papierowych. Zostały opracowane z myślą o osobach z niepełnosprawnościami i spełniają wszystkie europejskie standardy dostępności dla osób z ograniczeniami ruchu oraz wzroku.

O nowe urządzenia rozbuduje też swoją sieć Mennica Polska, z którą ZTM współpracuje od 2014 r. - dziś pasażerowie mają do dyspozycji 90 jej biletomatów. Do wiosny 2021 r. firma rozbuduje system o kolejnych osiem.

ZTM słucha

W 2014 r. w sposób rewolucyjny została rozbudowana sieć sprzedaży, która opiera się na: Punktach Obsługi Klienta ZTM, około 300 Punktach Sprzedaży Biletów (kioski, sklepy itp.), 90 biletomatach stacjonarnych firmy Mennica Polska, możliwości doładowania karty PEKA przez Internet oraz zakupu biletu czasowego przez jedną z pięciu aplikacji mobilnych. ZTM zapowiada jednak dalsze rozwijanie tej sieci, by zaspokoić potrzeby użytkowników transportu publicznego.

-"Nadal są miejsca, gdzie pasażerowie sygnalizują problemy z kupnem biletów, a dotyczy to zwłaszcza peryferyjnych obszarów. Stąd decyzja o rozbudowie systemu - wskazuje Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Nowe lokalizacje dla biletomatów za każdym razem są ustalane wspólnie z radami osiedli i samorządami aglomeracji poznańskiej oraz w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez pasażerów. Ponadto analizowana jest też liczba linii obsługujących dany obszar, trzeba też uwzględniać kwestie infrastruktury technicznej umożliwiającej montaż biletomatu.

-"Udział sprzedaży biletów ZTM w biletomatach stacjonarnych stanowi około 35 proc. jej wartości ogólnej - dodaje Małgorzata Pilichowska-Woźniak, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego ds. sprzedaży i obsługi klientów. - Jest to istotny i ceniony wśród pasażerów kanał sprzedaży.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
biletomat
Poznań
Mennica
Mera
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.