TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Miejski i kolejowy bilet w Gdańskiej Karcie Mieszkańca
- Opublikowano: 09.06.2020 14:30:30
Miejski i kolejowy bilet w Gdańskiej Karcie Mieszkańca; fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

To możliwe! Wystarczy złożyć wniosek.

Od 16 czerwca na gdańską Kartę Mieszkańca można załadować wspólny bilet okresowy i z jednym dokumentem jeździć komunikacją miejską i koleją w Gdańsku.

Zmiany, zmiany

Gdańska Karta Mieszkańca ma już ponad 265 tysięcy aktywnych użytkowników. Teraz pewnie będzie ich jeszcze więcej.

-"Gdańska Karta Mieszkańca działa już ponad dwa lata. Dochodząca dziś funkcjonalność to rewolucja; na jednej karcie, bez żadnych dodatkowych dokumentów, będziemy mogli podróżować komunikacją miejską i koleją po Gdańsku - podkreśla prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. - Idea karty pozostaje niezmienna. Powstała po to, by gdańszczanie w zamian za to, że płacą tu podatki, przez co współfinansują inwestycje, życie kulturalne i sportowe miasta, dostali możliwość poznawania swojego miasta na korzystnych warunkach, do czego zachęcam.

- Od przyszłego tygodnia (od 16 czerwca), łączymy Kartę Mieszkańca z biletem okresowym na komunikację miejską - dodaje Piotr Borawski zastępca prezydent Gdańska ds. przedsiębiorczości i klimatu. - Kiedy rozmawialiśmy z marszałkiem województwa Mieczysławem Strukiem o inicjatywie wspólnego biletu na komunikację miejską i kolejową w granicach Gdańska (obowiązuje 25 marca 2020 r. - red.), naszym postulatem było skierowanie tej oferty do osób posługujących się kartą mieszkańca."

Tylko z Kartą

Teraz, by korzystać z biletu okresowego z opcją kolei, trzeba wyrobić sobie nową, spersonalizowaną Kartę Mieszkańca ze zdjęciem i włączyć do niej bilet.

-"Do 1 września można korzystać jeszcze z dotychczasowej opcji: biletu miejskiego w połączeniu z kartą mieszkańca starego typu. Po tym terminie wspólny bilet będzie dostępny tylko na spersonalizowanej Karcie Mieszkańca - tłumaczy Piotr Borawski. - Prosimy wszystkich, którym zależy na przejazdach koleją, by do tego czasu zaopatrzyli się w nową kartę. Wspólnie z Zarządem Transportu Miejskiego w Gdańsku planujemy rozwijać kolejne usługi w Karcie."

I kilka ważnych informacji:

  • obowiązek wyrobienia spersonalizowanych Kart Mieszkańca (kosztują 2 zł) dotyczy wyłącznie osób zainteresowanych dalszym korzystaniem ze wspólnego biletu;

  • wnioski o nową kartę można złożyć osobiście w Centrum Karty lub online;

  • “stare" karty, bez zdjęcia (kosztują 1 zł) wciąż są ważne, wciąż także będą wydawane i uprawniać będą do wszystkich zniżek i bezpłatnych wejść w ramach oferty Pakiet Mieszkańca; ważne są do końca roku kalendarzowego - z nowym rokiem wystarczy je przedłużyć

  • “stara" karta wciąż uprawnia gdańszczan uczących się do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej - z wyłączeniem kolei; jeśli uczeń chce z niej korzystać w ramach wspólnego biletu, musi wyrobić sobie spersonalizowaną kartę mieszkańca i zapłacić za bilet (taryfy poniżej).

Rodzaje biletów okresowych, które można "wgrać" na nową gdańską Kartę Mieszkańca można znaleźć TUTAJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
karta
Gdańsk