TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mikołajki z lubelską komunikacją miejską
- Opublikowano: 06.12.2018 08:45:19
Mikołajki z lubelską komunikacją miejską

Z okazji przypadających 6 grudnia Mikołajek dla pasażerów korzystających na co dzień z transportu publicznego, MPK Lublin i Zarząd Transportu Miejskiego we współpracy z Zespołem Szkół Transportowo-Komunikacyjnych, organizują akcję "Mikołajki z komunikacją miejską".

Z okazji przypadających 6 grudnia Mikołajek dla pasażerów korzystających na co dzień z transportu publicznego, MPK Lublin i Zarząd Transportu Miejskiego we współpracy z Zespołem Szkół Transportowo-Komunikacyjnych, organizują akcję "Mikołajki z komunikacją miejską".

Wszystko po to, by umilić pasażerom podróż autobusami i trolejbusami. W tym roku po raz pierwszy w role Mikołajów wcielą się kontrolerzy biletów. Obowiązkowym elementem ich stroju będą czerwone czapki. Mikołajów-kontrolerów będzie można spotkać przez cały dzień, a dodatkowo w godz. 11:00-15:00, ich pomocnikami będą renifery i śnieżynki. W te świąteczne postaci wcielą się uczniowie lubelskiego Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych.

Z okazji Mikołajek, podczas kontroli w godz. 11:00-15:00, pasażerowie z ważnym biletem, otrzymają drobne upominki i cukierki. Z kolei dla najmłodszych przygotowaliśmy, specjalnie na tę okazję, nową edycję książeczek edukacyjnych "Kolorowa podróż po Lublinie".

Po raz kolejny również kierowcy ubrani w stroje Mikołajów zasiądą za kierownicą lubelskich autobusów i trolejbusów, i zawiozą mieszkańców Lublina do pracy, na uczelnie i do szkoły. W czwartek część kierowców autobusów i trolejbusów MPK Lublin, zamiast służbowego stroju, włoży czerwone bluzy i czapki Mikołajów. Będzie można ich spotkać do wieczora niemal na wszystkich liniach obsługiwanych przez lubelskie MPK, m.in. na linii nr: 1, 2, 3, 4, 7, 8, 10, 14, 15, 17, 26, 30, 39, 40, 44 i 55 oraz trolejbusowych – 151, 154, 156, 157, 158, 159, 160 i 161. Mikołajów za kierownicą można się spodziewać także w nocy z 5/6 grudnia na liniach nocnych.

Mikołajkową tradycję w MPK Lublin rozpoczęło w 2012 r. dwóch kierowców jeżdżących na linii nr 10. Wówczas sami postanowili przebrać się za Mikołajów. Od tego czasu akcja odbywa się rokrocznie i co roku spotyka się z zadowoleniem pasażerów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Lublin
Lublin
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.