TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mniejsze wpływy za bilety: Kraków traci 9,4 mln zł tygodniowo
- Opublikowano: 15.04.2020 17:30:43
Mniejsze wpływy za bilety: Kraków traci 9,4 mln zł tygodniowo; Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Średnio, tygodniowo na realizację kursów krakowskich tramwajów i autobusów wpływa ok. 9,4 mln zł mniej z biletów.

Średnio o około 7,4 mln zł zmniejszyły się tygodniowe wpływy ze sprzedaży biletów na komunikację miejską w Krakowie. Jak przekonują władze miasta, wprowadzenie dużych ograniczeń w jej kursowaniu ma przynieść konieczne w tej sytuacji oszczędności.

Zgodnie z przedstawionymi w środę, 15 kwietnia wyliczeniami, przed wprowadzeniem stanu epidemii pojazdami komunikacji miejskiej w Krakowie tygodniowo podróżowało ok. 7,5 mln pasażerów. Obecnie jest ich ok. 700 tys.

Do wystąpienia epidemii koronawirusa dochody z biletów na utrzymanie komunikacji wynosiły średnio 8 mln zł na tydzień, teraz jest to ok. 600 tys. zł. Przedtem w każdym tygodniu miasto dopłacało do funkcjonowania tramwajów i autobusów ok. 4,6 mln zł w ciągu siedmiu dni, obecnie jest to ok. 6 mln zł.

Jak wskazują władze Krakowa, przy zachowaniu rozkładów jazdy z normalnego tygodnia przy obecnych dochodach z biletów, tygodniowa dopłata budżetu miasta wynosiłaby ok. 12 mln zł.

Cel: dwa miliony dziennie

-"Wprowadzenie dużych ograniczeń w kursowaniu komunikacji miejskiej ma pozwolić na konieczne w tej sytuacji oszczędności, po ok. 2 mln zł dziennie, co pozwoli na lepsze funkcjonowanie transportu zbiorowego w Krakowie w kolejnych miesiącach" - oceniono w środowym zestawieniu.

To pozwoli na lepsze funkcjonowanie transportu zbiorowego w Krakowie w kolejnych miesiącach.

Od niedzieli obowiązują dalsze ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Krakowie, polegające na utrzymywaniu kursów autobusów i tramwajów wyłącznie w okresach szczytowych, gdy występuje zapotrzebowanie na przejazdy związane z pracą, czyli w godzinach: 4.30-8.00, 12.30-16.00 oraz 19.00-22.30 (wybrane linie).

W tych okresach zostają utrzymane częstotliwości kursowania właściwe dla danego dnia tygodnia (z uwzględnieniem wszystkich obowiązujących już ograniczeń). W okresach pozaszczytowych (8.00-12.30 oraz 16.00-19.00) kursują wybrane linie z częstotliwością co 60 minut.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
rozkład
budżet
Kraków