TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

moBILET o ograniczeniu biletowego wyboru w Krakowie
TransInfo.pl - Opublikowano: 19.12.2016 11:27:44
moBILET o ograniczeniu biletowego wyboru w Krakowie

Jak informuje ZIKiT Kraków, od 1 stycznia 2017 roku w Krakowie będzie tylko jeden operator, dzięki któremu będzie można kupić bilet przez komórkę.

Przetarg ma zostać rozstrzygnięty do 22. grudnia 2016 r., a zwycięski operator ma świadczyć usługę od 1. stycznia 2017 r. To terminy postawione trochę na "ostrzu noża."

Jednak nie to najbardziej boli dotychczasowych "komórkowych" operatorów. O nowej strategii Krakowa wypowiedział się "moBiLET". Oto komunikat firmy:

-"Z przykrością informujemy, że w myśl obecnych umów z ZIKiT, z dniem 31 grudnia 2016 roku wszystkie usługi płatności mobilnych w Krakowie dla komunikacji miejskiej muszą zostać wyłączone.

Od dnia 01 stycznia 2017 roku w Krakowie nie będzie możliwy zakup biletu komunikacji miejskiej poprzez moBILET oraz inne aplikacje mobilne. Zdecydowano niestety, że w późniejszym czasie wybrany zostanie tylko jeden usługodawca płatności mobilnych. Żałujemy, że o wyborze usługodawcy nie będzie mógł już zdecydować sam Użytkownik jak ma to miejsce w innych miastach Polski.

Mamy nadzieję, że jeszcze uda nam się podpisać nową umowę z ZIKiT i usługa płatności mobilnych moBILET w komunikacji miejskiej zostanie przywrócona. O kolejnych zmianach będziemy informowali Państwa na bieżąco."

Klęska sukcesu

Do tej pory krakowianie mieli do dyspozycji trzy aplikacje mobilne, które to umożliwiały. Firmy te były wybierane w ramach negocjacji, ale ponieważ wyraźnie widać jak wzrosły dochody ze sprzedaży "e-biletów", zgodnie z prawem zamówień publicznych, ZIKiT ogłosił przetarg na dystrybucję biletów przez urządzenia mobilne.

W 2014 roku dochód z kupna biletów przez komórkę wyniósł 2 mln 100 zł, w 2015 r. ? 3 mln 200 zł, natomiast do września tego roku już 3 mln 700 zł.


Sprawdź też:
ZIKiT Kraków
bilet

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.