TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

moBILET o ograniczeniu biletowego wyboru w Krakowie
TransInfo.pl - Opublikowano: 19.12.2016 11:27:44
moBILET o ograniczeniu biletowego wyboru w Krakowie

Jak informuje ZIKiT Kraków, od 1 stycznia 2017 roku w Krakowie będzie tylko jeden operator, dzięki któremu będzie można kupić bilet przez komórkę.

Jak informuje ZIKiT Kraków, od 1 stycznia 2017 roku w Krakowie będzie tylko jeden operator, dzięki któremu będzie można kupić bilet przez komórkę.

Przetarg ma zostać rozstrzygnięty do 22. grudnia 2016 r., a zwycięski operator ma świadczyć usługę od 1. stycznia 2017 r. To terminy postawione trochę na "ostrzu noża."

Jednak nie to najbardziej boli dotychczasowych "komórkowych" operatorów. O nowej strategii Krakowa wypowiedział się "moBiLET". Oto komunikat firmy:

-"Z przykrością informujemy, że w myśl obecnych umów z ZIKiT, z dniem 31 grudnia 2016 roku wszystkie usługi płatności mobilnych w Krakowie dla komunikacji miejskiej muszą zostać wyłączone.

Od dnia 01 stycznia 2017 roku w Krakowie nie będzie możliwy zakup biletu komunikacji miejskiej poprzez moBILET oraz inne aplikacje mobilne. Zdecydowano niestety, że w późniejszym czasie wybrany zostanie tylko jeden usługodawca płatności mobilnych. Żałujemy, że o wyborze usługodawcy nie będzie mógł już zdecydować sam Użytkownik jak ma to miejsce w innych miastach Polski.

Mamy nadzieję, że jeszcze uda nam się podpisać nową umowę z ZIKiT i usługa płatności mobilnych moBILET w komunikacji miejskiej zostanie przywrócona. O kolejnych zmianach będziemy informowali Państwa na bieżąco."

Klęska sukcesu

Do tej pory krakowianie mieli do dyspozycji trzy aplikacje mobilne, które to umożliwiały. Firmy te były wybierane w ramach negocjacji, ale ponieważ wyraźnie widać jak wzrosły dochody ze sprzedaży "e-biletów", zgodnie z prawem zamówień publicznych, ZIKiT ogłosił przetarg na dystrybucję biletów przez urządzenia mobilne.

W 2014 roku dochód z kupna biletów przez komórkę wyniósł 2 mln 100 zł, w 2015 r. ? 3 mln 200 zł, natomiast do września tego roku już 3 mln 700 zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZIKiT Kraków
bilet
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.