TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MoBILET zostaje w SPP ale na nowych zasadach
TransInfo.pl - Opublikowano: 09.01.2018 11:48:16
MoBILET zostaje w SPP ale na nowych zasadach

MoBiLET zostaje w szczecińskiej Strefie Płatnego Parkowania. Zmienia się jednak model finansowy aplikacji. Od 1 lutego do każdej transakcji w SPP MoBiLET doliczać będzie 10 groszy.

MoBiLET zostaje w szczecińskiej Strefie Płatnego Parkowania. Zmienia się jednak model finansowy aplikacji. Od 1 lutego do każdej transakcji w SPP MoBiLET doliczać będzie 10 groszy.

Dwa dni temu informowaliśmy, że MoBiLET z końcem roku przestaje działać w SPP, ponieważ spółka NiOL i właściciel aplikacji firma Mobile Traffic Data (MTD) nie doszli do porozumienia w sprawie współpracy w roku 2018. MoBiLET zażądał za swoje usługi kilkukrotnie większego wynagrodzenia w stosunku do opłat za ten rok, a także w stosunku do opłat, jakie NiOL ponosi z tytułu funkcjonowania w SPP konkurencyjnej aplikacji Sky Cash.

Dzisiaj Mobile Traffic Data poinformował NiOL, że zgadza się na zaproponowane przez szczecińską spółkę warunki, to jest opłatę ryczałtową w wysokości 8,4 tys. zł rocznie. Jednocześnie MTD poinformował, że od 1 lutego zamierza wprowadzić 10-groszową "opłatę manipulacyjna“ od każdej transakcji w Strefie Płatnego Parkowania. Według MTD podobny model rozliczenia płatności mobilnych funkcjonuje np. w Niemczech.

Także konkurencyjna aplikacja Sky Cask pobiera prowizje za swoje usługi. Np. prowizja za doładowanie konta na Sky Cash przez Przelewy24 wynosi 1,9 proc.

Obecnie za postój w SPP można płacić za pośrednictwem dwóch aplikacji: Sky Cash i MoBiLET. Spółka NiOL prowadzi rozmowy z trzecim operatorem, firmą GoPay w sprawie płatności za postój przez aplikację Mobilna Karta Miejska w Szczecinie. Usługa ma być dostępna w pierwszym kwartale przyszłego roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MoBILET
Szczecin
parking
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.