TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Kraków zaprasza seniorów do zajezdni tramwajowej
MPK TransInfo.pl - Opublikowano: 09.10.2018 13:58:12
MPK Kraków zaprasza seniorów do zajezdni tramwajowej

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne i Miasto Kraków zapraszają wszystkich seniorów na Dzień Otwarty w Zajezdni Tramwajowej Podgórze

W najbliższą niedzielę, 14 października w godzinach 15.00 - 19.00 Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne i Miasto Kraków zapraszają wszystkich seniorów na Dzień Otwarty w Zajezdni Tramwajowej Podgórze przy ul. J. Brożka 3.

Dla wszystkich została przygotowana słodka niespodzianka. Seniorzy mogą oczywiście przyjść z wnukami, ale to dla najstarszych pasażerów krakowski przewoźnik przygotował najwięcej atrakcji. Każdy senior, który w niedzielę odwiedzi zajezdnię tramwajową będzie mógł zobaczyć z bliska jak funkcjonuje nowoczesna Stacja Obsługi Tramwajów, w której stacjonują i są modernizowane wagony. Zaplanowany został dla nich m.in. przejazd przez myjnię i możliwość samodzielnego poprowadzenia tramwaju.

Wizyta w zajezdni tramwajowej dla wielu osób starszych będzie na pewno okazją, aby przekonać się jak zmienił się krakowski przewoźnik w ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat. Dla odwiedzających będą dostępne nie tylko najnowocześniejsze pojazdy MPK SA, ale także pojazdy zabytkowe, którymi mieszkańcy podróżowali w latach 70-tych i 80-tych XX wieku. Nie zabraknie popularnego Ikarusa, czy czerwonego "Ogórka". Te osoby, które rzadko korzystają z komunikacji miejskiej, będą miały okazję przekonać się, jak wiele udogodnień dla osób starszych pojawiło się w nowoczesnych krakowskich pojazdach. Dzięki nim seniorom jest obecnie zdecydowanie łatwiej niż jeszcze kilkanaście lat temu podróżować komunikacją miejską.

Dodatkowo na terenie zajezdni będzie dostępny dla seniorów tramwaj papieski oraz motorniczy, który wiózł Papieża Franciszka na Błonia, na spotkanie z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży. Inspektorzy ruchu MPK, którzy każdego dnia nadzorują kursowanie tramwajów i autobusów zaprezentują także pojazdy, które na co dzień wykorzystują w pracy – radiowóz hybrydowy i skuter.

Podczas Dnia Otwartego na terenie zajezdni tramwajowej Podgórze osoby starsze będą miały także okazję spotkać się z funkcjonariuszami Policji i Straży Miejskiej. Służby porządkowe wyjaśnią seniorom m.in. jak ustrzec się przed różnego rodzaju oszustwami oraz zaprezentują zasady udzielania pierwszej pomocy.

Seniorom, którzy nie mają jeszcze prawa do darmowych przejazdów pokażemy jak łatwy i bezpieczny jest zakup biletów w automatach Krakowskiej Karty Miejskiej i automatach zamontowanych w pojazdach oraz jak korzystać z Karty Krakowskiej.

Na zajezdni tramwajowej nie zabraknie także dobrej zabawy, którą wspólnie z MPK przygotowało Stowarzyszenie "Radosny Senior". Już od 16.00 zaproszone zespoły będą śpiewać popularne i lubiane utwory. W hali Stacji Obsługi i Remontów wystąpi m.in. Jaga Wrońska, Jan Wojdak i kabaret "Antyki". Do tańca będzie zapraszał seniorów prowadzący całe wydarzenie - Łukasz Lech.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Kraków
zajezdnia
Kraków
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.