TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Lublin zaprasza na piknik
TransInfo.pl - Opublikowano: 13.06.2018 14:00:19
MPK Lublin zaprasza na piknik

MPK Lublin zaprasza na komunikacyjny piknik.

Prezentacja pojazdów komunikacji miejskiej (w tym najnowszego elektryczno-wodorowego autobusu Ursusa), warsztaty i zabawy dla dzieci, punkt poboru krwi oraz lekcje edukacyjne i konkursy z nagrodami – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowane zostały dla pasażerów lubelskiej komunikacji miejskiej i mieszkańców Lublina.

Piknik pod hasłem: "Komunikacja przyszłości" odbędzie się w najbliższą niedzielę, 17 czerwca br. na Placu Zamkowym. Początek o godz. 11:00.

Tego dnia Plac Zamkowy zamieni się w mini-zajezdnię, stanie się też centrum rozrywki i zabawy dla dzieci. Będą zajęcia z robotyki, eko-warsztaty i warsztaty z eksperymentami. Stanie też stoisko cyrkowe, gdzie każdy będzie mógł nauczyć się żonglerki piłkami i wykonać magiczne sztuczki.

Dodatkowo będzie można zrobić coś dla drugiego – na Placu Zamkowym stanie mobilny punkt poboru krwi, gdzie będzie można honorowo oddać krew (osoby, które włączą się w akcję, będą mogły otrzymać 30-dniowe okresowe bilety komunikacji miejskiej).

Podczas pikniku będzie można zobaczyć m.in. najnowszy pojazd spółki Ursus – autobus elektryczny z ogniwami wodorowymi Ursus City Smile. Pojazd ma 12 m długości i jest w stanie pomieścić 75 pasażerów (ma 28 miejsc siedzących i 47 stojących). Autobus zasilany wodorem łączy w sobie zalety pojazdów z silnikiem diesla i elektrycznych. To nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie dla transportu miejskiego. Para wydajnych modułów z ogniwami paliwowymi zużywa wodór z umieszczonych na dachu zbiorników, aby w pełni automatycznie ładować baterie trakcyjne. Rezultatem takiego rozwiązania jest aż 450-kilometrowy zasięg autobusu bez dodatkowego ładowania i tankowania wodoru (które trwa jedynie ok. 10 minut).

Honorowy Patronat nad Piknikiem objął Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Żuk.

Organizatorem jest: MPK Lublin i ZTM Lublin.

W programie:

*prezentacja pojazdów komunikacji miejskiej

*warsztaty z robotyki

*warsztaty z eksperymentami

*ekowarsztaty

*stoisko cyrkowe

*kącik dla najmłodszych

*gry i zabawy dla dzieci

*konkursy z atrakcyjnymi nagrodami (do wygarnia m.in. 30-dniowe okresowe bilety komunikacji miejskiej).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Lublin
Lublin
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.