TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Poznań zaprasza do Miasteczka Europejskiego w zajezdni
- Opublikowano: 09.05.2019 12:09:56
MPK Poznań zaprasza do Miasteczka Europejskiego w zajezdni

W najbliższą niedzielę, 12 maja na terenie zajezdni tramwajowej na poznańskim Franowie stanie Miasteczko Europejskie, w którym będziemy świętować 15-lecie wstąpienia do UE.

W najbliższą niedzielę, 12 maja na terenie zajezdni tramwajowej na poznańskim Franowie stanie Miasteczko Europejskie, w którym będziemy świętować 15-lecie wstąpienia do UE.

Festyn z okazji 15 rocznicy wstąpienia Polski do Wspólnoty Europejskiej organizuje z udziałem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Podczas festynu będzie można udać się na tramwajową wycieczkę po zakamarkach zajezdni oraz zobaczyć ekspozycję najnowszych tramwajów i autobusów zakupionych dzięki europejskim funduszom. Na wystawie MPK pokaże również specjalistyczny tabor, którego zwykle nie widują nasi pasażerowie: dźwig do podnoszenia wykolejonego tramwaju, pojazdy techniczne i holownicze czy też nowy radiowóz nadzoru Ruchu.

W Miasteczku Europejskim znajdą się też stoiska beneficjentów promujących swoje projekty oraz punkt informacyjny funduszy europejskich, w którym będzie można skorzystać z fachowej konsultacji.

Będą – jak na festynie przystało - balony, stoiska z watą cukrową i popcornem, chorągiewki Polski i Unii Europejskiej oraz drobne, unijne gadżety. A dla najmłodszych konkursy i zabawy z nagrodami, mydlane bańki i malowanie twarzy.

MPK zapewnia specjalną linię dowozową kursującą od ul. Gwarnej do zajezdni Franowo. Nowoczesny Moderus Gamma z napisem "Miasteczko Europejskie" będzie jeździł trasą: Rondo Kaponiera – święty Marcin – Marcinkowskiego – most św. Rocha – Kórnicka – Franowo – trasa Kórnicka – most św. Rocha – Dowbora Muśnickiego – Podgórna – Marcinkowskiego – 27 Grudnia – Fredry – Roosevelta – Rondo Kaponiera.

Festyn odbędzie się w niedzielę, 12 maja, w godz. 12:00 - 16:00Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Poznań
zajezdnia
Poznań
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.