TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Myjnia z wyróżnieniem
KOLEJE MAZOWIECKIE TL, Transinfo - Opublikowano: 29.11.2016 22:05:03
Myjnia Kolei Mazowieckich doceniona za innowacyjność

Wyróżnienie dla nowoczesnej myjni taboru kolejowego KM przyznanego w konkursie "Laur Innowacyjności 2016".

W środę, 23 listopada, odbyła się gala konkursu "Laur Innowacyjności 2016". Była to już jego VI edycja. Nowoczesna myjnia taboru kolejowego Kolei Mazowieckich, wybudowana przez firmę IDS-BUD, otrzymała wyróżnienie w kategorii Ekologia, geodezja, gospodarka wodna.

Celem Konkursu im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne ?Laur Innowacyjności" jest promocja nowoczesnych produktów, technologii i usług. Wyróżnienie odebrali wspólnie Andrzej Napierski, prezes IDS-BUD, oraz Czesław Sulima, dyrektor eksploatacyjny Kolei Mazowieckich.

"Otrzymanie tak wyjątkowego wyróżnienia jak "Laur Innowacyjności" przez IDS-BUD to  ogromny zaszczyt, który z pewnością zmotywuje naszą firmę do dalszego rozwoju oraz podejmowania nowych wyzwań. Cieszymy się, że nagrodę tę otrzymaliśmy właśnie za wybudowanie Myjni Taboru Kolejowego w Tłuszczu dla Kolei Mazowieckich. Myjnia ta jest najnowocześniejszym obiektem tego typu w Polsce, a także przykładem zastosowania najlepszych rozwiązań proekologicznych oraz najwyższych standardów w zakresie bezpieczeństwa. Cieszę się, że nasze działania w obszarze innowacyjnych rozwiązań zostały docenione."

Koleje Mazowieckie postawiły na firmę innowacyjną  pod względem stosowanej technologii, która przekłada się także ekologię. Myjnia działa od października 2015 r. Dzięki niej poziom czystości pojazdów spółki poprawił się. Jako inwestor jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji tego projektu, nie tylko ze względu na to jak bardzo jest nowoczesny, ale także ze względu na świetną współpracę z firmą IDS-BUD podczas realizacji budowy. Fakt, że firma, która wybudowała dla nas ten obiekt, otrzymała wyróżnienie, jest dla nas powodem do dumy. Serdecznie gratulujemy - powiedział prezes Czesław Sulima.

Mycie taboru w myjni w Tłuszczu odbywa się przez całą dobą bez względu na sezon. Myjnia jest budynkiem działającym niezależnie od miejskiego wodociągu i kanalizacji. Obiekt pracuje w oparciu o zamknięty obieg wody zintegrowany z instalacją do neutralizacji ścieków powstałych w procesie mycia. Używane środki chemiczne podlegają biodegradacji. Na wyposażeniu budynku jest również system centralnego odfekalniania i zaopatrzenia składów w wodę. Ponadto kompleks posiada stanowisko do odmrażania taboru czy zabezpieczenia składów przed zamarzaniem. Obiekt dysponuje własną oczyszczalnią ścieków pracującą w oparciu o procesy mechaniczno-biologiczno-chemiczne. Woda do celów technologicznych pozyskiwana jest ze studni głębinowej i ze zmagazynowanej deszczówki. Myjnia posiada stację uzdatniania wody, która zapewnia redukcję ilości żelaza i manganu. Ponadto na dachu hali zainstalowano kolektory słoneczne umożliwiające podgrzanie wody. Te wszystkie elementy sprawiają, że myjnia jest obiektem nowoczesnym pod względem technologicznym, w tym także w aspekcie ekologicznym, co zostało dostrzeżone przez Kapitułę Konkursu "Laur Innowacyjności".


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
myjnia
ekologia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.