TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MZ zachęca do noszenia masek w komunikacji. Bo jak nie…
- Opublikowano: 24.06.2020 12:30:53
MZ zachęca do noszenia masek w komunikacji. Bo jak nie… fot. BKK Budapeszt

Rzecznik prasowy ministra zdrowia Wojciech Andrusiewicz powtórzył apel, aby przestrzegać obowiązku noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach.

Rzecznik prasowy ministra zdrowia Wojciech Andrusiewicz powtórzył apel, aby przestrzegać obowiązku noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach, m.in. w sklepach, galeriach handlowych, autobusach i w tramwajach.

Podkreślił, że rozporządzenie w sprawie nakazów związanych z epidemią daje właścicielom i obsłudze sklepów możliwość nieobsłużenia klienta, który nie ma założonej maseczki. Podobnie jest w autobusach i tramwajach.

"Jeżeli klient przyjdzie do sklepu bez maseczki, rozporządzenie daje możliwość nieobsłużenia tego klienta. Jeżeli nie będzie chciał się dostosować do obowiązku założenia maseczki, proponujemy nieobsługiwanie tego klienta, chociażby z troski o pozostałych klientów, którzy znajdują się w tym momencie sklepie" – wyjaśnił Andrusiewicz. Dodał, że jeżeli klient nie zareaguje na prośbę, to "zawsze można wezwać odpowiednie służby, w tym policję".

Zdaniem rzecznika, jeśli będziemy ten obowiązek lekceważyć, to przekonamy się o tym, jak "drastyczne konsekwencje" może to wkrótce przynieść. "Może okazać się, że do pewnych obostrzeń będziemy musieli powrócić" – ostrzegł.

Andrusiewicz pytany o to, w jaki sposób mogą zachować się członkowie komisji wyborczej, gdy wyborca nie będzie miał maseczki w czasie oddawania głosu, zaznaczył, że mogą go do lokalu wyborczego nie wpuścić i odesłać po nią "z uwagi na dobro i zdrowie pozostałych obywateli".(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też: